HBO EUROPE ZAČÍNA NATÁČAŤ PRVÝ DOKUMENTÁRNY SERIÁL PRE HBO MAX

– SPOLU & HLADNÍ je názov osemdielneho cestopisného seriálu, ktorý nás zavedie nielen do sveta gastronómie, ale umožní nahliadnuť do vzťahu medzi otcom a dcérou.
– Česká pobočka HBO Europe začína natáčať vôbec prvý originálny lifestylový seriál pre HBO Max.
– Hlavnými predstaviteľmi dokumentárneho cestopisného seriálu budú herec a foodie celebrita Lukáš Hejlík a jeho dcéra Klára Hejlíková.
Obaja zdieľajú vášeň pre dobré jedlo a cestovanie. Radi spoznávajú zaujímavú architektúru, dizajn, foodie scénu, neobvyklé miesta alebo ubytovanie. Na svojich cestách sa navyše budú stretávať s ľuďmi, ktorí sú špičkami vo svojom odbore. Spolu s divákmi ich budeme sprevádzať nielen po českej foodie scéne, ale predovšetkým na ceste za poznaním seba samých. Jednotlivé časti sa budú venovať aktuálnym témam z oblasti foodie scény, ekológie alebo urbanizmu.
Režisérom Max Original seriálu SPOLU & HLADNÍ je Matěj Chlupáček, držiteľ Českého leva, ktorý už s HBO Europe spolupracoval na druhej sérii seriálu Terapia, spoločne s režisérom Petrom Zelenkom alebo celovečernom filme Polednice.
Hanka Kastelicová, VP and Executive Producer, Documentaries, HBO Europe dodáva: „Som veľmi rada, že s príchodom HBO Max budeme mať možnosť rozšíriť našu ponuku o nové projekty pre širokú divácku obec. Prvýkrát sa v Českej republike a na Slovensku, a vlastne aj v širšom regióne Strednej Európy, púšťame do populárneho žánru dokumentárneho cestopisného seriálu. Hlavný protagonisti relácie SPOLU & HLADNÍ nás zavedú do mnohých známych i skrytých kútov Česka a presvedčia nás o tom, aké skvelé dobrodružstvá môže zažiť otec so svojou dospievajúcou dcérou.“
Tereza Polachová, producentka HBO Europe, za ktorou stojí celá séria úspešných projektov (akými sú Horiaci ker, Pustina, Až po uši alebo Bez vedomia) dokumentárny seriál predstavuje takto: „Naším cieľom nebolo len ukázať zaujímavé miesta v Čechách a na Morave, prípadne dať tipy na to, kde sa dobre je a pije. Ambíciou Spolu & Hladní je ukázať, ako sa dá spolu a kvalitne tráviť, aj keď obmedzený čas. Dúfame, že v dnešnej uponáhľanej a na medziľudské vzťahy náročnej dobe bude Spolu & Hladní nápaditým vodítkom nielen pre rodičov, ale aj ich deti.“
Producentka zo spoločnosti Barletta, Maja Hamplová k projektu z dielne Max Original hovorí: „Sme veľmi radi, že sme dostali možnosť znovu spolupracovať s HBO Europe. Podieľať sa na výrobe tohto špecifického a u nás doteraz ojedinelého formátu je pre nás veľká výzva. Zvlášť v čase covidovej, kedy sa ľuďom uzavrela možnosť cestovať na ich obľúbené miesta v Čechách aj mimo nich. Ďalšou dôležitou témou, ktorá nás zaujala, je téma rodičovstva. Ako sa hľadá cesta k niekomu, kto sa mení každý deň pred očami, kto rastie závratnou rýchlosťou a s kým držať krok je ťažšie a ťažšie? A naopak – aké je to vyrastať, keď tomu dospelému vedľa seba príliš nerozumiete a on nerozumie vám? Aj vďaka naším hrdinom zisťujeme, že spoločné zážitky, jedlo a láska dokážu veľa priepastí preklenúť.”
„Každých 14 dní si k sebe s mojou dcérou Klárou hľadáme cestu, ale keď vyrazíme do prírody alebo zájdeme na skvelé jedlo, smejeme sa a spoznávame sa. Na našich cestách sú aj chvíle hlbokého významného ticha, ale po každej prehánke vyjde opäť slnko. Plány na naše cesty dávam dohromady na poslednú chvíľu, ale takto dávame tým našim predĺženým víkendom naozaj dobrodružný rámec. Uvedomujem si, že za niekoľko mesiacov bude Klára na strednej škole a na naše výlety už nebude mať vôbec náladu, preto sa snažím si to s ňou náležite užiť. Objavujeme spoločne Česko, ale hlavne nás dvoch. A ide nám to myslím výborne, každých štrnásť dní, keď môžeme byť spolu a hladní.,“ dodáva Lukáš Hejlík.

Komentujte cez Facebook

Related posts