novinky 

Na VOYO mieri Polícia Hvar, komediálna kriminálka ako stvorená na leto

V odľahčenom 8-dielnom kriminálnom seriáli z chorvátskych pobreží stvárňujú ústrednú dvojicu česko-slovenských detektívov Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek.

Chorvátsko. Dovolenková destinácia státisícov slovenských aj českých turistov, ktorí sem jazdia za morom, horami, pamiatkami, zábavou aj uvoľnením. Aj v raji sa však môže niečo pokaziť. A občas až fatálne! Na obrazovky televízie Markíza prichádza odľahčený kriminálny seriál Polícia Hvar s nádychom prázdninovej pohody. Ústrednú dvojicu česko-slovenských detektívov stvárnia Alžbeta FerencováJakub Štáfek, v 8-dielnej sérii sa predstavia aj ďalšívynikajúci slovenskí a českí herci. Prvú epizódu si budú môcť diváci a diváčky vychutnať už v pondelok 8. júla 2024 o 20:30 hod., alebo v týždennom predstihu na Voyo.  

„Veľmi sa teším, že už o niekoľko dní prinesieme na obrazovky seriál plný napätia a humoru, ktorý je ako stvorený na nadchádzajúce slnečné mesiace. Divácky atraktívna česko-slovenská dvojica detektívov bude v každej epizóde za pomoci svojich kolegov objasňovať nový kriminálny prípad turistov v Chorvátsku. Verím, že diváci si seriál Polícia Hvar ako aj nových hrdinov obľúbia a budú ich sprevádzať počas celých prázdnin,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.   

Dej sa odohráva na ostrove Hvar. V malebnom prímorskom letovisku sa stretávajú dvaja úplne odlišní kriminalisti, ktorí sú ako oheň a voda. Kým Michal (Jakub Štáfek) je vtipný a sarkastický detektív zo starej školy, Ivana (Alžbeta Ferencová) je temperamentná bojovníčka za spravodlivosť, ktorá vždy stojína strane slabších. Napriek rozdielom musia toto leto spojiť sily, aby riešili kriminálne prípady turistov. Pravidlo je jasné. Slovenská mŕtvola, slovenská vyšetrovateľka a naopak, česká mŕtvola, český vyšetrovateľ. Vďaka živému, špecifickému prázdninovému „organizmu“ sa Ivana a Michal aj s kolegami stanú súčasťou niekoľkých bizarných komunít. Vraždy a iné zločiny ich tak zavedú napríklad medzi kúzelníkov, indiánov, ale aj sobášnych podvodníkov alebo plážové volejbalistky.

Diváci sa v každej epizóde môžu tešiť na nový zaujímavý prípad a zároveň odkrývanie vzťahov medzi policajtmi a miestnou komunitou. Medzi Michalom a Ivanou to často poriadne iskrí, snažia sa byť neustále lepší a rýchlejší, čo prináša množstvo prekvapivých momentov a nečakaných zvratov. Pri riešení prípadov im sekundujú aj skúsený práporčík Karol Oravec (Peter Nádasdi) s povahou romantického sukničkára a mladý, ambiciózny strážmajster Filip Kos (Tomáš Sean Pšenička). V seriáli sa predstavia mnohé slovenské a české herecké hviezdy ako napríklad Vladimír Kobielsky, Jakub Jablonský či Vilma Cibulková.

Kriminálne zápletky sú inšpirované reálnymi prípadmi, ktoré spracovali autori seriálu Tomáš Grombíř a David Musil s podporou bývalých elitných policajtov ako odborných poradcov. Polícia Hvar tak prináša autentické a pútavé príbehy, ktoré divákov držia v napätí, no zároveň ich zabavia.

„Lákalo nás vyskúšať si spoločný projekt so slovenskou stranou a vytvoriť kriminálku atraktívnu pre obe divácke skupiny. A tomu zodpovedá nielen výber lokácie, kde sa seriál odohráva, a ktorá je v podstate obom národom rovnako blízka, ale aj dejové linky a herecké obsadenie hlavných postáv. Spoločný štát už tridsať rokov neexistuje, ale duch Československa u mnohých ľudí žije ďalej,“ hovorí kreatívny producent a spoluautor scenáru David Musil.

V úlohe kapitánky Ivany sa predstaví talentovaná herečka Alžbeta Ferencová. Mnohým sa nebude chcieť veriť, že pred nakrúcaním seriálu Polícia Hvar nikdy nebola v Chorvátsku. „Vďaka natáčaniu som prvýkrát navštívila Chorvátsko. Aj keď cestujem dosť často, Chorvátsku som sa asi vyhýbala. Možno som mala predsudky, bola som skeptická, pretože som si hovorila, že to nemôže byť tak super a zároveň tak blízko. Ale úplne som si to tu zamilovala a myslím si, že sa sem budem vracať,“ prezradila Alžbeta Ferencová.

A ako sa jej spolupracovalo s Jakubom Štáfekom, ktorý stvárňuje jej kolegu – kapitána Michala? „Jakuba som pred touto rolou poznala iba z článkov a sociálnych sietí. A hoci v seriáli stvárňujeme protikladné charaktery, v reálnom živote toho máme veľa spoločného – podobné názory aj vkus. Je to parťák, ktorého som si vymodlila.“

Komentujte cez Facebook

Related posts