novinky 

Potvrdené! Skvelý Šogun bude mať pokračovanie

Príbeh a postavy majú byť pokračovaním ságy, ktorá pravdepodobne prinesie ďalšie dve série dramatického seriálu.
Spoločnosti FX, Hulu a správcovia dedičstva Jamesa Clavella pracujú na rozšírení kritikmi oceňovaného celosvetového hitu Šógun a rozvíjajú dramatickú ságu o ďalšie dve seriálové série.
Na vývoji sa podieľajú kľúčoví kreatívni partneri seriálu vrátane spolutvorcov, výkonných producentov a scenáristov Justina Marksa a Rachel Kondovej, výkonného producenta Michaela Clavella a seriálovej hviezdy a producenta Hirojukiho Sanadu. Časový harmonogram výroby nebol stanovený, no v súčasnosti sa už zostavuje skupina scenáristov, ktorá začne pracovať v lete tohto roku.
Počas prvých deviatich týždňov sa Šógun stal najsledovanejším seriálom FX v dejinách na základe počtu celosvetovo streamovaných hodín. Všetkých desať častí prvej série seriálu, ktorej posledná časť bola zverejnená 23. apríla, si môžete pozrieť na Disney+.

Dej seriálu Šógun, pôvodnej adaptácie bestselleru Jamesa Clavella, sa odohráva v Japonsku v roku 1600 na úsvite občianskej vojny, ktorá rozhoduje o celom storočí. Producent Hirojuki Sanada si zahral aj hlavnú úlohu lorda Jošiho Toranaga, ktorý bojuje o život, pretože sa proti nemu spojili jeho nepriatelia. Keď v neďalekej rybárskej dedine nájdu stroskotanú záhadnú európsku loď, jej anglický lodivod John Blackthorne (Cosmo Jarvis) príde s tajomstvom, ktoré by mohlo Toranagovi pomôcť nakloniť misky váh moci a zničiť hrozivý vplyv Blackthornových vlastných nepriateľov – jezuitských kňazov a portugalských obchodníkov. Toranagove a Blackthornove osudy sú nerozlučne späté s ich prekladateľkou Todou Mariko (Anna Sawaiová), záhadnou kresťanskou šľachtičnou a poslednou žijúcou zo zneucteného rodu. Zatiaľ čo Mariko uprostred tohto napätého politického prostredia slúži svojmu pánovi, musí zároveň zosúladiť svoje nové spoločenstvo s Blackthornom, svoju oddanosť viere, ktorá ju zachránila, a povinnosť voči zosnulému otcovi.
V seriáli sa objavuje nevídané japonské herecké obsadenie, ktoré je bezprecedentné pre americkú produkciu. Zahral si v ňom Tadanobu Asano v úlohe Kašiga Jabušigeho, známeho podrazáka a blízkeho spojenca Toranagu, Hirota Kanai v úlohe Kašigia Omiho, mladého vodcu rybárskej dediny, v ktorej bola nájdená Blackthornova loď a Takehiro Hira ako Išida Kazunari, vplyvný byrokrat, ktorý je Toranagovým hlavným rivalom. V seriáli ďalej hrajú Moeka Hoši ako Usami Fudži, vdova, ktorá musí nájsť nový cieľ uprostred boja svojho pána, Tokuma Nišioka ako Toranagov dôveryhodný generál a najbližší priateľ Toda Hiromatsu a  Šinosuke Abe ako Toda Hirokatsu („Buntaro“), žiarlivý manžel Mariko. Okrem nich sa v seriáli objavia aj Juki Kura ako Joši Nagakado, drzý Toranagov syn so silnou túžbou presadiť sa a Fumi Nikaido ako Očiba no Kata, vážená matka dediča, ktorá sa nezastaví pred ničím, aby skoncovala s Toranagom a jeho hrozbou pre moc svojho syna. 
Seriál Šógun vytvorili Rachel Kondová a Justin Marks, pričom Justin Marks je aj showrunnerom a výkonným producentom. K ďalším výkonným producentom, ktorí spolupracovali na seriáli, patria Michaela Clavellová, Edward L. McDonnell, Michael De Luca a Rachel Kondová. Hirojuki Sanada pôsobí ako producent. Seriál produkuje spoločnosť FX Productions. 
Komentujte cez Facebook

Related posts