novinky 

Koncertný film Queen Rock Montreal prichádza na Disney+

Po rekordnom úspechu, ktorý zaznamenal ako najväčšia exkluzívna IMAX udalosť v dejinách, bude mať film Queen Rock Montreal celosvetovú streamovaciu premiéru na Disney+ už 15. mája ako vôbec prvý koncertný film dostupný so zvukom IMAX Enhanced od DTS. Spolu s ním bude mať premiéru ďalších 18 obľúbených filmov od štúdia Marvel so zvukom IMAX Enhanced, ktoré predplatiteľov vtiahnu do deja ako nikdy predtým. Novinku oznámili spoločnosti Disney+, IMAX Corporation a DTS, dcérska spoločnosť Xperi Inc. 

Predplatitelia budú môcť na zariadeniach s certifikátom IMAX Enhanced pocítiť plný dynamický rozsah každého strhujúceho okamihu digitálne upraveného koncertného filmu, ktorý zachytáva najznámejšiu rockovú skupinu na svete na samom vrchole jej koncertných síl. Queen Rock Montreal predstavuje Freddieho Mercuryho, Briana Maya, Rogera Taylora a Johna Deacona v ich najvzrušujúcejšej podobe a najlepšej forme. Pôvodné koncerty z 24. a 25. novembra 1981 boli usporiadané s cieľom nakrútenia celovečerného koncertného filmu, ktorý by zdokumentoval živé vystúpenie skupiny Queen. Film bol zreštaurovaný pre IMAX spoločnosťou Mercury Studios. Výkonnými producentmi sú Geoff Kempin a Alice Webbová za Mercury Studios a Jim Beach a Matilda Beachová za Queen Films.Medzi vybrané filmy od štúdia Marvel, ktoré sú na Disney+ k dispozícii so zvukom IMAX Enhanced, patria:
Ant-Man a WaspAnt-Man a Wasp: QuantumaniaAvengers: Nekonečná vojnaAvengers: EndgameČierny PanterČierny Panter: Navždy WakandaBlack WidowCaptain America: Občianska vojnaCaptain MarvelDoctor StrangeDoctor Strange v mnohovesmíre šialenstvaEternalsStrážcovia Galaxie 2Strážcovia Galaxie 3MarvelsShang-Chi: Legenda o desiatich prsteňochThor: RagnarokThor: Láska a hrom
Zvuk IMAX Enhanced bude podporovaný najlepšími certifikovanými výrobcami zariadení vo svojej triede, počnúc vybranými zariadeniami s podporou DTS:X pre Android/Google TV od spoločností Sony, Hisense, Sharp, Xiaomi a ďalších. Okrem toho si tento zážitok budú môcť pri uvedení na trh vychutnať aj majitelia certifikovaných AV prijímačov s podporou DTS:X od výrobcov ako Denon, Marantz a JBL.Vďaka IMAX Enhanced prinesú IMAX a technologický partner DTS obsah, ktorý si možno vychutnať v domácnosti aj mimo nej s najvyššou vernosťou originálu. Tak sa zabezpečí, že tvorivý zámer filmárov bude plne prispôsobený na prehrávanie v kvalite IMAX. Technológia DTS:X, ktorú poskytuje spoločnosť DTS, zachováva plný dynamický rozsah kinosálového mixu, vďaka čomu sa zvuk môže voľne pohybovať okolo poslucháča, čo umožňuje plnohodnotnejší zážitok z domáceho pozerania. Disney+ je prvou veľkou streamovacou službou, ktorá vďaka IMAX Enhanced povyšuje zážitok z domáceho pozerania filmov a seriálov a poskytuje svojim predplatiteľom nové spôsoby, ako znovu zažiť filmový vesmír Marvel a ďalší obsah.Dnešné oznámenie je novinkou v historickej spolupráci spoločností IMAX a Disney Entertainment, pričom diváci prvýkrát vstúpili do filmového sveta Marvel v IMAXe ešte v roku 2010. Odvtedy sa Marvel Cinematic Universe stal najvýnosnejšou franšízou v histórii IMAXu. Filmy Avengers: Nekonečná vojna a Avengers:Endgame boli prvými filmami natočenými výhradne digitálnymi kamerami IMAX. Všetky tituly dostupné v IMAX Enhanced na Disney+ obsahujú vybrané sekvencie v rozšírenom pomere strán IMAX.
Komentujte cez Facebook

Related posts