novinky 

Na Voyo vstupuje road movie Jana Prušinovského Grand Prix

Trojice automobilových nadšenců se autem vydává přes celou Evropu, aby jako diváci zažili atmosféru závodů Formule 1 poté, co jeden z nich vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska. Cesta za životním zážitkem se ale neobejde bez komplikací. Hvězdně obsazený snímek Grand Prix vstupuje na Voyo v pátek 17. března 2023.  

Bratranci Roman a Emil měli vždycky k autům a motosportu blízko. Roman (Kryštof Hádek) vede pofiderní autobazar na periferii severočeského města a nemá problém promptně porcovat kradená auta na náhradní díly. Se svou temperamentní manželkou (Anna Kameníková), kterou svedl ještě jako nezletilou, díky čemuž skončil na nějakou dobu ve vězení, vychovává tři děti. Emil (Robin Ferro) je pro změnu autista, který je extrémně vysazený na pořádek a pečlivě si hýčká svou autodílnu v centru města. Jednoho dne se na něj usměje štěstí, když televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně. Problém je, že Emil neumí řídit, takže se obrátí na Romana s prosbou, aby ho do na závody Formule 1 odvezl. Roman nabídku přijímá a aby měl jejich výlet patřičný lesk, „vypůjčí“ si na cestu drahé auto z komisního prodeje svého autobazaru. Cesta za splněním snu se ještě více zkomplikuje v okamžiku, kdy se dvojici do auta vnutí Romanův kumpán z vězení Štětka (Štěpán Kozub), který je díky svému nekontrolovatelnému nutkání neustále něco krást doslova magnetem na problémy. A ty na sebe nenechají dlouho čekat.

V dalších rolích se jako kverulantský důchodce představí Miroslav Donutil, nebo Tatiana Dyková Vilhelmová jako zábran zbavená narkomanka. Grand Prix je šestým celovečerním snímkem režiséra a scenáristy Jana Prušinovského, autora úspěšných seriálů Okresní přebor, nebo MOST! Film byl ČFTA nominován hned ve čtyřech kategoriích letošního jubilejního 30. ročníku cen Český lev: Štěpán Kozub si za svůj výkon vysloužil nominaci v kategorii nejlepší herec v hlavní roli, Anna Kameníková a Tatiana Dyková Vilhelmová byly nominovány v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli a nominaci si snímek vysloužil také v kategorii nejlepší masky.

Komentujte cez Facebook

Related posts