novinky 

Koleník, Maštalír, Kerekes aj Ferencová v nových projektoch Voyo

Najznámejšia slovenská streamovacia služba Voyo aktuálne pripravuje viac než 10 nových pôvodných projektov. Medzi nimi napríklad vôbec prvú fantasy sériu, príbeh o dolapení spartakiádneho vraha, alebo ďalšie stand-up comedy špeciály.

Pôvodné projekty vlastnej tvorby pod značkami Voyo Originál a Voyo Špeciál, prémiový lokálny obsah, tí najlepší domáci tvorcovia, známe a silné príbehy, bohatá ponuka slovenských, českých a  zahraničných filmov, seriálov či rozprávok pre deti a živé vysielanie staníc skupiny Markíza, to všetko stojí za úspechom Voyo, ktoré sa za dva roky zaradilo na špičku slovenského trhu streamovacích služieb. K tomu ešte obľúbené programy v predstihu pred vysielaním v TV, exkluzívne reality šou ako Love Island či Survivor, kompletná domáca futbalová Fortuna liga, to najlepšie zo svetového športu či streamy prémiových športových staníc Nova Sport 1 a 2. Vďaka tejto bohato a pestro namiešanej ponuke už Voyo aktuálne prekonalo hranicu 500 000 platiacich používateľov na Slovensku a v Česku.

„To, ako rýchlo sa darí dosahovať naše ciele, dokazuje, že naša cesta k používateľom cez prémiový lokálny obsah v kombinácii s najpestrejšou ponukou českých a slovenských filmov či špičkových akvizičných titulov, bola správnou voľbou,“ hovorí Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a českej skupiny Nova. „Aj tento rok pripravujeme pre predplatiteľov desiatky atraktívnych titulov. Vrátane nových Voyo Originálov s atraktívnym hereckým obsadením, ako sú Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková, Antónia Lišková a ďalšie známe mená,“ dodáva.

Jedným z programových pilierov exkluzívnej ponuky Voyo sú príbehy inšpirované skutočnými osobnosťami, udalosťami alebo kriminálnymi prípadmi. Skupinu úspešných sérií z tejto oblasti, ktoré vznikajú pod značkou Voyo Originál, tvoria tituly ako Prípad Roubal, Guru, Dievča menom Jitřní záře, Iveta alebo Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja. Už onedlho k nim pribudnú ďalšie novinky.

Prémiovú kvalitu týchto titulov podčiarkuje aj fakt, že Prípad Roubal a Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja si vyslúžili hneď po dve nominácie na prestížne filmové ocenenie Český lev. Priaznivci kvalitného humoru zas ocenili komediálne ladené Voyo Originály, akými boli Národná hádzaná či Gumy.


Voyo Originál | Sex o’clock

Komediálny seriál o sexuálnom dospievaní tínedžerov

Sex o’clock je novinka, ktorá rozšíri skupinu Voyo Originálov už začiatkom marca 2023. Komediálna séria predstavuje obyčajnú rodinu, ktorá sa po prekvapivom odhalení musí naučiť fungovať bez ohľadu na to, čo si kto myslí alebo hovorí. Príbeh sa točí okolo dospievajúceho Adama – študenta strednej školy, ktorý sa až doteraz zaoberal predovšetkým svojou tanečnou kariérou a mučivou otázkou, kedy už konečne príde o panictvo. Zvraty v živote jeho rodiny však výrazne ovplyvnia jeho dospievanie. Diváci a diváčky sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony a komické situácie v podaní Jana Révaia, Maxmiliána Koceka, Karolin Omastovej, Petry Bučkovej, ale aj obľúbených slovenských hercov, ako Lucia Siposová, Zuzana Kanócz či Csongor Kassai.

Producent Cinebonbon: Lukáš Gargulák // scenár: Matěj Randár, Karolina Zalabáková // réžia: Jan Bártek, Karolina Zalabáková // kreatívna producentka Voyo: Marta Fenclová

Voyo Originál | Vedma
Prvá pôvodná novinka žánru fantasy

Vôbec prvou pôvodnou novinkou žánru fantasy sa stane Voyo Orginál s názvom Vedma. Príbeh série je dejovo zasadený do súčasnosti, no oživí legendy starej Prahy a rôzne teórie o skrytom fungovaní našej reality, kde proti sebe stoja dve strany: sily svetla a temnoty. V mysterióznej sérii sa predstavia aj známe slovenské herečky Antónia Lišková, Gabriela Marcinková či Vica Kerekes. Diváci sa môžu tešiť aj na herecké legendy ako Dagmar Havlová alebo Jaroslav Dušek a najvýraznejšie talenty mladej českej hereckej generácie, ktorú reprezentujú Josef Trojan a Annet Charitonová, ktorá je aj úspešnou speváčkou vystupujúcou pod umeleckým menom Annet X.

Producentka INOUT STUDIO: Adriana Kronerová // scenár: Adriana Kronerová // réžia: Jakub Kroner // kreatívny producent Voyo: Michal Reitler

Voyo Originál | Iveta II.
Iveta Bartošová v zlomovom období deväťdesiatych rokov

Po raketovom štarte sa Iveta (Anna Fialová) dostáva na vrchol svojej kariéry. Jej sólové albumy sa predávajú po tisícoch, vyhráva ankety popularity, dostáva veľké roly vo filmoch a má muža, ktorého všetci obdivujú. Avšak stále jej chýba to, po čom túži zo všetkého najviac: bezpodmienečná láska, dieťa a rodina… Ivetinu zlatú éru strieda kariérny prepad a dramatické osobné problémy, sprevádzané prvou bulvárnou aférou v Českej republike. Nasleduje materská pauza a veľký comeback vďaka muzikálom. Za druhou sériou úspešnej minisérie opäť stojí tím spoločnosti BARLETTA, na čele s režisérom Michalom Samirom.

Producenti BARLETTA: Matěj Chlupáček a Maja Hamplová // scenár: Michal Samir  // réžia: Michal Samir // kreatívny producent Voyo: Matěj Podzimek

Voyo Originál | Do neba a do pekla: Spartak Trnava
Nahliadnite do fungovania jedného z najúspešnejších slovenských klubov

Príbeh víťazstiev, bezhraničnej oddanosti aj ťažkých zranení. Dokumentárna séria zavedie športových fanúšikov za oponu legendárneho futbalového klubu a počas kľúčovej sezóny bude sledovať všetky zlomové momenty, s exkluzívnym prístupom do backstage. Lesk a trápenie futbalového života, financovanie a pozadie fungovania klubu, transferov hráčov, aj náročný režim, v ktorom musia športovci každodenne žiť. Na pokračovanie prvého slovenského Voyo Originálu, ďalšími štyrmi časťami, sa môžu diváci tešiť po skončení fortunaligovej sezóny.

Producenti MoviePro: Andrea Václavínek, Marek Prochác // scenár: Andrea Václavínek // réžia: Marek Prochác // kamera: Matej Prochác

Voyo Originál | Extraktori
Šesťdielny špionážny triler z prostredia civilnej rozviedky

Čerstvo vytvorený tím spravodajskej služby má za úlohu pomáhať ľuďom, ktorí sa v zahraničí ocitli v núdzi. Keď sa nejaký občan dostane do ohrozenia mimo hraníc svojej krajiny, extraktori mu poskytnú pomoc, alebo ho môžu rovno extrahovať z daného miesta. Voyo Originál nabitý akciou a adrenalínom sa dostane do ponuky platformy ešte v roku 2023. Diváci sa môžu tešiť na známe mená, ktoré sa v sérii objavia, ako napríklad Pavla Gajdošíková, Jan Révai, Jakub Štáfek, či slovenské herecké eso Ján Koleník.

Producent MOVIE s.r.o.: Adam Dvořák // réžia: Roman Kašparovský // kamera: Vladimír Smutný // kreatívna producentka Voyo: Lenka Szántó

Voyo Originál | Matematika zločinu
Séria o boji sa spravodlivosť

Matematika zločinu je príbeh Tomáša Tomana a jeho boja za spravodlivosť. Toman je presvedčený, že smrť mladíka v pražskom klube, za ktorú bol odsúdený na dvanásť a pol roka väzenia, nespôsobil, a že bol odsúdený len kvôli chybnému posudku biomechanika. Po rozsudku sa mu podarilo utiecť do zahraničia, teraz bol však vydaný späť do Česka. Obracia sa na novinárku Magdalenu Sodomkovú, aby mu pomohla zmeniť jeho mediálny obraz bitkára a beštiálneho vraha. Podarí sa jej zistiť, čo sa v osudnú noc v pražskom klube skutočne stalo? Dosiahne Toman obnovu procesu a dočká sa spravodlivosti? To všetko odhalí nový exkluzívny titul v réžii Petra Bebjaka. Predplatitelia sa môžu tešiť na herecké obsadenie v zložení: Lucie Štěpánková, Jan Nedbal, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír a ďalší.

producent D.N.A. Production: Rasťo Šesták // scenár: Tomáš Bombík // réžia: Peter Bebjak // kamera: Martin Žiaran // kreatívna producentka Voyo: Iva Kašpárková Jestřábová


A to ešte ani zďaleka nie je všetko, v rôznych fázach prípravy sú desiatky ďalších prémiových titulov, ktoré si bude môcť exkluzívne vychutnávať viac než pol milióna predplatiteľov Voyo na Slovensku a v Česku.

Medzi nimi napríklad šesťdielna miniséria Miluji tě navždy, táta (pracovný názov) od tvorcov úspešného Voyo Originálu Iveta. Prinesie príbeh dojemnej cesty za spravodlivosťou osudom skúšaného Jaroslava Bergera pre svojho mŕtveho syna Dominika.

Poctou nedávno zosnulej legende československej kriminalistiky, Jiřímu Markovičovi, budú minisérie mapujúce jeho najslávnejšie prípady. Miniséria Hojer, ktorá spracováva prípad sadistického vraha Ladislava Hojera. Druhá miniséria s pracovným názvom Straka je o dolapení tzv. spartakiádneho vraha Jiřího Straku.

Svojej druhej a tretej série sa dočká aj Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja. Nové série budú mapovať osud legendárneho Jozefa Hasila, od jeho uväznenia v komunistickom lágri, až po spoluprácu so západnou rozviedkou.

V prostredí horúceho Jadranu sa pripravujú dokonca hneď dve novinky pre divákov Voyo. V prvej z nich – Dobro došli bude český herec Jakub Štáfek spolu so slovenskou herečkou Alžbetou Ferencovou objasňovať zločiny slovenských a českých turistov. Bóra zasa prinesie komediálnu detektívku o skupinke Slovákov a Čechov zúčastňujúcich sa kurzu s názvom „Stretnutie so smrťou“ na jednom z jadranských ostrovov.

Pestrú žánrovú ponuku hranej tvorby, zábavných formátov, či reality šou, plánuje Voyo rozšíriť o ďalšie dokumentárne série. Druhým dokumentárnym titulom, po Voyo Origináli Do neba a do pekla: Spartak Trnava, bude seriál s pracovným názvom Lebo medveď. Projekt v réžii oceňovaného slovenského dokumentaristu Mira Rema prinesie emotívne príbehy plné napätia, ale mnohokrát aj absurdného humoru, za ktorými stojí medveď hnedý, ktorý názorovo rozdeľuje slovenskú spoločnosť. Kto je viac – človek alebo medveď?

Na svoje si prídu aj fanúšikovia stand-up comedy šou. Po úspešnom štarte Voyo Špeciálu s názvom Simona: Donaha! plánuje Voyo pokračovať v tejto línii aj s ďalšími úspešnými komikmi. Chýbať nebudú ani ďalšie Voyo Filmy, ktoré si budú môcť prednostne vychutnať predplatitelia Voyo.

Komentujte cez Facebook

Related posts