novinky 

Miniséria HBO IRMA VEP sa prvýkrát predstaví 7. júna

Olivier Assayas ju napísal a režíroval podľa vlastného filmu z roku 1996, v hlavnej úlohe sa predstaví držiteľka Ceny Akadémie Alicia Vikander. Miniséria vznikla v koprodukcii HBO a A24 a má v týchto dňoch premiéru na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes v rámci sekcie Cannes Premiere.

Seriál IRMA VEP od scenáristu a režiséra Oliviera Assayasa (Carlos) nominovaného na cenu Emmy, s držiteľkou Ceny Akadémie Aliciou Vikander (Dánske dievča) v hlavnej úlohe, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou A24, bude mať premiéru v UTOROK 7. JÚNA na HBO. Súčasne bude dostupný na streamovacej platforme HBO Max. Miniséria IRMA VEP má svetovú premiéru v oficiálnom výbere na festivale v Cannes 2022. Mira (Alicia Vikander), americká filmová hviezda, nie je spokojná so svojím profesijným životom a prežíva sklamanie z nedávneho rozchodu. Teraz prichádza do Francúzska, aby zažiarila v úlohe Irmy Vep v remaku francúzskej nemej filmovej klasiky Vampires. Na pozadí kriminálneho thrilleru začína Mira pociťovať, že hranice medzi ňou a postavou, ktorú hrá, sa začínajú stierať a strácať. IRMA VEP nám odhaľuje, akú nepevnú pôdu máme pod nohami, ak ide o odlíšenie fikcie od reality, umelého od skutočného, ​​umenia od života. Olivier Assayas je francúzsky režisér, ktorý sa stal významným predstaviteľom súčasnej medzinárodnej kinematografie. Svoju kariéru zahájil ako maliar a grafik. Neskôr začal natáčať vlastné krátke filmy a zároveň sa zaujímal o globalizáciu kultúry a technológií ako redaktor časopisu Cahiers du Cinema (1980 – 1985). Od Assayasovho prvého celovečerného filmu Désordre (1986), ktorý získal cenu v sekcii Týždeň kritiky na benátskom bienále, sa jeho tvorba vyznačuje košatosťou a rozmanitosťou, za ktorú žne medzinárodné uznanie. Medzi jeho najslávnejšie filmy patria: Irma Vep, Letný čas, ktorý denník The New York Times označil za jeden zo „(zatiaľ) najlepších filmov 21. storočia“, ďalej sú to filmy Demonlover, Život je peklo, Carlos, ktorý získal Zlatý glóbus za najlepšiu televíznu minisériu alebo film a bol nominovaný na cenu Emmy v dvoch kategóriách, napr. za vynikajúcu réžiu minisérie, filmu alebo dramatického špeciálu. Za film Sils Maria získala Kristen Stewart Césara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Personal Shopper získal cenu za réžiu v Cannes, film Čosi je vo vzduchu vyhral cenu za najlepší scenár v Benátkach. Medzi najnovšie počiny režiséra sa radí Non-Fiction a Kubánska spojka. 

Obsadenie: Alicia Vikander ako Mira, Vincent Macaigne ako René Vidal, Jeanne Balibar ako Zoe, Devon Ross ako Regina, Lars Eidinger ako Gottfried, Vincent Lacoste ako Edmond Lagrange, Nora Hamzawi ako Carla, Adria Arjona ako Laurie, Carrie Brownstein ako Zelda, Tom Sturridge ako Eamonn, Byron Bowers ako Herman, Fala Chen ako Cynthia Keng, Hippolyte Girardot ako Robert Danjou, Alex Descas ako Gregory Desormeaux, Antoine Reinartz ako Jeremie. 

Na filme sa podieľali – producenti: Olivier Assayas, Alicia Vikander, Sylvie Barthet, Daniel Delume, Ravi Nandan, Hallie Sekoff, Kevin Turen, Stuart Manashil, Sam Levinson, Ashley Levinson.

Komentujte cez Facebook

Related posts