novinky 

Film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora bude mať premiéru na HBO Max dňa 30. mája

Film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora – najnovšie dobrodružstvo od značky Wizarding World z produkcie Warner Bros. Pictures a pera J. K. Rowling, bude mať na Slovensku a v Českej republike premiéru na streamingovej platforme HBO Max 30. mája.

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí?

Medzi hercov, ktorých môžeme v tomto filme vidieť, patrí držiteľ Oscara Eddie Redmayne (Teória všetkého), Jude Law ocenený dvoma nomináciami na Oscara (Návrat do Cold Mountain, Talentovaný pán Ripley), Ezra Miller, Dan Fogler, Alison Sudol, William Nadylam, Callum Turner, Jessica Williams, Victoria Yeates, Poppy Corby-Tuech, Fiona Glascott, Katherine Waterston, Maria Fernanda Cândido, Richard Coyle, Oliver Masucci, Valerie Pachner a Mads Mikkelsen

Film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora natočil režisér David Yates podľa scenára J. K. Rowling a Stevea Klovesa na základe pôvodného scenára J. K. Rowling. Producentmi filmu sú David Heyman, J. K. Rowling, Steve Kloves, Lionel Wigram a Tim Lewis. Výkonnými producentmi filmu sú Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti a Michael Sharp.

Niekoľko zaujímavostí o filme Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora:

• V úvodnej scéne, kde sa Mlok prediera divočinou, bolo na vytvorenie bambusovej džungle použitých 115 veľkých kvetináčov s bambusom s výškou 9 metrov, 70 kvetináčov s bambusom s výškou 5 metrov a 1500 kvetináčov s malými bambusovými rastlinkami.

• Scéna na berlínskej ulici mala najväčšiu snehovú pokrývku z celého filmu. Záveje boli vytvarované z 20 obrovských polystyrénových kvádrov s rozmermi 4,9 m x 1,2 m x 1,2 m. Na zasneženie berlínskych ulíc bolo použitých 2188 vriec umelého snehu s celkovou hmotnosťou 22 000 kg. Mráz navyše nebolo nutné simulovať. Jazierko pri vchode na nemecké ministerstvo mágie počas natáčania kvôli mrazivému počasiu samo zamrzlo.

• Metlobalové rekvizity z pôvodných filmov o Harrym Potterovi filmári priniesli zo skladov a naskenovali, aby mohli vyletieť z kufríka v Bhutáne.

• Všetky kravaty, ktoré Mlok vo filme nosí, boli buď ručne potlačené, alebo pletené na strojoch z 30. rokov 20. storočia.

• Callum Turner si počas natáčania zaobstaral šteňa, ktoré sa stalo obľúbeným maskotom, takým fantastickým zvieraťom celého štábu.

Viac o tíme, ktorý stojí za vytvorením filmu:

Tvorivý tím v zákulisí filmu tvorili kameraman George Richmond (Rocketman, Kingsman: Zlatý kruh), trojnásobný držiteľ Oscara – scénograf Stuart Craig (Anglický pacient, Nebezpečné známosti, Ghándhí, filmové ságy – Harry Potter a Fantastické zvery) a scénograf Neil Lamont (Solo: Star Wars Story, Rogue One: Star Wars Story), Yatesov dlhoročný strihač Mark Day (Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, posledné štyri filmy o Harrym Potterovi), na Oscara nominovaný vedúci vizuálnych efektov Christian Mänz (Harry Potter a Dary smrti – 1., filmy o Fantastické zvery) a štvornásobná držiteľka Oscara – kostymérka Colleen Atwood (Chicago, Gejša, Alenka v ríši divov, Fantastické zvery a ich výskyt). Autorom hudby je deväťnásobný držiteľ nominácie na Oscara James Newton Howard (filmy Správy zo sveta, Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, Odpor, Michael Clayton a filmy zo série Hunger Games).

Komentujte cez Facebook

Related posts