Do kina novinky 

Dočkali sme sa. Do kín prichádza Tenet

Do slovenských kín už vo štvrtok príde pravdepodobne najočakávanejší film roka – špionážny sci-fi triler Tenet režiséra Christophera Nolana, jedného z najuznávanejších filmárov súčasnosti. Kým viaceré z potenciálnych kinohitov boli po nástupe pandémie stiahnuté z plánov kín a uvedené na internete, úspešný tvorca veľkofilmov sa zasadil o to, aby jeho najnovšiu snímku podobný osud nestretol. Podľa jeho vlastných slov bola nakrútená pre filmové plátna a práve tam si ju fanúšikovia a fanúšičky užijú najlepšie.

O príbehu Tenetu nie sú známe podrobnosti, tvorcovia však prezradili, že bude sledovať snahy tajných agentov zabrániť tretej svetovej vojne. Využívať na to budú tzv. inverziu času, vďaka ktorej predmety či ľudia dokážu fungovať pospiatky.

„Ako režisér máte určité nápady, ktoré si odkladáte a môže trvať celé desaťročia, kým ich zrealizujete. Musí nastať správny čas, a to v mnohých ohľadoch. V mojom prípade to bola túžba vrátiť sa po filme Dunkirk k väčším projektom a zobrať divákov na cestu okolo sveta, na viac miest než kedykoľvek predtým. Okrem toho som sa cítil pripravený pustiť sa do špionážneho žánra, čo som odjakživa chcel. Vyrastal som na špionážnych filmoch, je to veľmi zábavný a vzrušujúci druh fikcie,“ hovorí Christopher Nolan, známy svojím inovatívnym prístupom k filmovým príbehom a atraktívnymi dejovými zvratmi.

„Viac nolanovské to už byť nemôže,“ hovorí o snímke herec Robert Pattinson, predstaviteľ jednej z hlavných postáv. „Každý jeho film je jedinečný a vznik tohto sprevádzali úžasné výkony po všetkých stránkach. Film je skrátka úžasný… S ničím sa nedá porovnať.“

Veľkofilm Tenet na plátna slovenských kín, vrátane formátu IMAX, prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Komentujte cez Facebook

Related posts