novinky testy tipy 

Čo uvidíte so streamingovými službami na dovolenkách

Chystáte sa na dovolenku a rozmýšľate, či má zmysel so sebou zobrať aj tablet alebo natebook kvôli večernému programu alebo ako alternatíva pre daždivé dni?

Pozor, aby ste neboli prekvapení alebo sklamaní. Obsah na Netflixe či HBO GO je totiž dostupný v závislosti od miesta, kde sa práve nachádzate (podľa lokality IP adresy). Dajme bokom rôzne hry s virtuálnou adresou, ktorú bežne viacerí využívajú k tomu, aby sa napríklad dostali k americkému obsahu na Amazone, Hulu či ďalších službách, toto je o reálnom status quo.

  • Netflix

Netflix je dnes dostupný takmer na celom svete. Avšak pozor, ponuka z pohľadu obsahu alebo jazykovej podpory. To znamená, že treba byť pripravený na to, že film  dostupný na Slovensku nemusí byť dostupný v Británii (to je príklad filmu David Brent – Life on the road)  alebo že vaše titulky nebudú dostupné v Turecku. Kým sa Netflixu podarí vylobovať odstránenie geoblockingu, ponúka jednu legálnu cestu cez stiahnutie vybraných programov do mobilu alebo tabletu. Viac o tejto podpore nájdete tu.

  • HBO GO

Situácia je podobná ako u Netflixu, avšak bez možnosti downloadu. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že českú stránku HBOGO ani neotvoríte mimo územia Českej republiky alebo Slovenska.

  • Voyo

Ak máte predplatenú službu Voyo, zabudnite na to, že si pozriete aj nejaký známy film. Avšak kdekoľvek vo svete sa dostanete k archívu pôvodných programov – pri českom Voyo TV Nova vrátane Ordinácie v Ružovej záhrade a v prípade slovenského zasa programom TV Markíza vrátane najnovších Televíznych noví. A to kdekoľvek na svete s prístupom na internet.

  • Obbod

Ak máte predplatený prístup k Obbodu, mimo územia ČR a Slovenska, uvidíte iba pôvodný obsah spoločnosti. To znamená v súčastnosti jediný program – Vyšehrad.

Foto: Pexels

Komentujte cez Facebook

Related posts

One Thought to “Čo uvidíte so streamingovými službami na dovolenkách”

  1. […] som písal v pred-dovolenkovom texte e na čo sa pripraviť na cestách so streamingovými službami. HBO GO vám mimo Česka a […]

Leave a Comment