Audio novinky 

Nová mobilní aplikace Radiotéka – audioknihy do kapsy

Český rozhlas spustil novou mobilní aplikaci Radiotéka – audioknihy do kapsy pro iOS a Android. Aplikace nabízí zdarma klasická díla i kvalitní bestsellery české a světové literatury. Ke stažení poskytuje díla ze Čtenářského deníku a ve streamu každý týden přes 50 nových rozhlasových her, dokumentů a četeb.

„Nová mobilní aplikace Radiotéka je zcela zaměřená na bohatství audioknih a rozhlasových her Českého rozhlasu, nejčastěji z vysílání stanic Dvojka, Vltava, ale najdete v ní i pohádky z Rádia Junior. Nabízíme je přehledně v mobilu na jednom místě co nejjednodušším způsobem. Speciální funkcionalitou Radiotéky je mezipaměť, díky které můžete i v místech se špatným internetovým pokrytím poslouchat díla poskytovaná ve streamu,“ říká ředitel Nových médií ČRo Alexandr Pícha.

Nová média ČRo budou aplikaci Radiotéka – audioknihy do kapsy dále rozvíjet. V její další verzi chtějí do aplikace integrovat možnost ukládat do mobilu i audioknihy, které si posluchači zakoupí v e-shopu Radioservisu Českého rozhlasu.

Aplikace Radiotéka – audioknihy do kapsy je nativní pro iOS i Android. Na její přípravě spolupracovala s Českým rozhlasem firma Grand IT.

Mobilní aplikace Radiotéka – audioknihy do kapsy poskytuje audia ve streamu a díla ze Čtenářského deníku ke stažení. Kromě poslechu v ní najdete ke každé audioknize popis, včetně autorů a hereckého obsazení. Audioknihy ze Čtenářského deníku jsou také doplněné životopisy spisovatelů. Pro poslech děl ve streamu v místech se špatným internetovým pokrytím je určená mezipaměť, která slouží jen po dobu autorských práv, zpravidla na 7 dní. Pak je aplikace automaticky sama z mezipaměti odstraní. Díla ke stažení lze do aplikace ukládat.

Novou aplikaci Radiotéka – audioknihy do kapsy si stáhnete zdarma v App Store a Google Play. Všechny mobilní aplikace ČRo najdete na stránce www.mobil.rozhlas.cz.

Komentujte cez Facebook

Related posts

Leave a Comment