novinky 

Začalo sa natáčanie Voyo Originálu Bóra s česko-slovenskou hereckou špičkou

Šesťdielna komediálna detektívka ponúkne napätie, záhady v štýle Agathy Christie, humor čierny ako olivy a hviezdne obsadenie s poprednými českými a slovenskými hercami.


Pred pár dňami na pobreží južnej Európy odštartovalo natáčanie novej série z dielne Voyo Originál s pracovným názvom Bóra. Jej dej je však od idylickej dovolenky vzdialený ako more od Bratislavy. Namiesto toho ponúkne napätie, záhady v štýle Agathy Christie, humor čierny ako olivy a hviezdne obsadenie s poprednými českými a slovenskými hercami.

Príbeh šesťdielnej detektívky sa začína vo chvíli, keď na ostrov uprostred Jadranu prichádza skupinka Čechov a Slovákov – účastníkov špeciálneho kurzu Stretnutie so smrťou. Navzájom sa nepoznajú, vidia sa prvýkrát v živote. V rovnakej chvíli pobrežie zasiahne extrémne silná búrka. Neskrotný prírodný živel odstrihne desiatku účastníkov s ich vedúcim od zvyšku sveta. Objavujú sa prvé väčšie konflikty, napätie v skupine narastá. A tá najväčšia dráma má ešte len prísť.

„Voyo Originál s pracovným názvom Bóra zaručene poteší všetkých milovníkov detektívok, drámy, napätia, ale aj zábavy. Veľmi sa teším aj z hviezdneho hereckého obsadenia, či už toho slovenského alebo českého, ktoré sa nám podarilo v tomto projekte spojiť. O kvalitné špičkové herecké výkony v Bóre, ale aj autentické zábery z obľúbenej turistickej destinácie, rozhodne nebude núdza. Predplatitelia Voyo sa tak majú naozaj na čo tešiť,“ prezrádza Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova.

„Kto z nás by neprivítal možnosť na týždeň sa odstrihnúť od civilizácie, starostí a vrátiť sa s čistou hlavou a jasnou mysľou? Každá z desiatich postáv, ktorá vyráža na more, si so sebou vezie svoju minulosť, aby ju na špeciálnom kurze odložila a začala žiť slobodne. Od smrti nanečisto si všetci sľubujú riešenie. Stretnutie, ktoré tam na nich čaká, rozbehne sled udalostí, ktoré bude rovnako napínavé ako zábavné,“ hovorí Michal Reitler, ktorý je spolu s Tomášom Grombířom kreatívnym producentom projektu.

Producentská dvojica FILM KOLEKTIVU Silvia Michaljová a Ondřej Zima ho dopĺňa: „Bóra je názov pre silný vietor, prichádzajúci z pobrežia nad more v južnej Európe a zároveň pracovný názov našej série. Projekt sme vyvíjali a pripravovali takmer sedem rokov a veríme, že to bude parádne sledovanie a plnotučná inteligentná zábava, ktorú si divák zaslúži.”

Šesť epizód bude vrchovato naplnených divokým morom, vyčíňaním živlov, dramatickým dejom, konštantne narastajúcim napätím a nečakanými zvratmi. Okrem toho sa diváci dočkajú vtipných situácií, humoru a vysokej koncentrácie česko-slovenských hviezd. V réžii Zuzany Mariankovej a Marka Najbrta sa totiž predstavia Zuzana Mauréry, Tomáš Maštalír,  Jozef Vajda, Maroš Kramár, Richard Autner, Dominika Kavaschová, Daniel Fischer, Ondrej Kovaľ, Jan Révai, Aňa Geislerová, Vojtěch Kotek, Klára Melíšková, Stanislav Majer, Elizaveta Maximová, Jana Krausová, Ivan Lupták, Predrag Bjelac a mnoho ďalších.

„Už keď som si prečítal scenár, bolo mi jasné, že by som pri tom chcel byť, že presne toto by som chcel točiť. Skvelý scenár, renomovaní producenti, režiséri s istou víziou a množstvo fantastických kolegov. Som rád, že môžem byť súčasťou niečoho, čomu maximálne verím. Máme za sebou prvé dni nakrúcania a zatiaľ ma moja prvotná intuícia nezradila,“ uvádza jeden z protagonistov série Stanislav Majer.


Bóra
// žáner: komediálna detektívka // réžia: Zuzana Marianková a Marek Najbrt // scenár: Zuzana Marianková a Zdeněk Jecelín // producenti FILM KOLEKTIV: Ondřej Zima a Silvie Michaljová // kreatívni producenti Voyo: Michal Reitler a Tomáš Grombíř // konná producentka FILM KOLEKTIV: Katarína Kintlerová // konné producentky Voyo: Eva a Adéla Hodinové // kamera: Martin Žiaran // architektka: Ema Teren // kostýmová výtvarníčka: Katarína Hollá // umelecká maskérka: Soňa Kubeníková // hrajú: Vojtěch Kotek, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Klára Melíšková, Elizaveta Maximová, Zuzana Mauréry, Daniel Fischer, Predrag Bjelac, Rostislav Novák st., Ivan Lupták, Ondrej Koval’, Stanislav Majer, Jan Révai, Jan Kolařík, Richard Autner, Maroš Kramár, Dominika Kavaschová, Aňa Geislerová, Jana Krausová a ďalší

Komentujte cez Facebook

Related posts