novinky 

Na obrazovky Voyo mieria nové slovenské časti úspešnej reality šou Utajený šéf

V šiestich premiérových epizódach sa môžu diváci tešiť na exkurziu do odvetví, ktoré sú úzko spojené s každodenným životom, ako je pivovarníctvo, gastronómia alebo maloobchod.


Obľúbená reality šou Utajený šéf, v ktorej najvyššie vedenie firmy spoznáva svoj podnik z pozície radového zamestnanca, sa od 8. novembra 2023 vracia na obrazovky televízie Markíza. V šiestich premiérových epizódach sa môžu diváci tešiť na exkurziu do odvetví, ktoré sú úzko spojené s každodenným životom, ako je pivovarníctvo, gastronómia alebo maloobchod. Medzi utajenými šéfmi nebude ani tentoraz chýbať šéfka a o prekvapivé premeny nebude núdza. Utajený šéf obsadí stredajšie večery so začiatkom o 20:30 hod. a s exkluzívnym týždňovým predstihom si ho budú môcť vychutnávať predplatitelia streamovacej služby Voyo.

„Po mimoriadne úspešnom Na nože prinášame na obrazovky nové časti ďalšej osvedčenej reality šou Utajený šéf. Pôvodný formát Undercover Boss je populárny v mnohých krajinách sveta, dočkal sa aj prestížnej ceny Emmy. Divácky obľúbený je predovšetkým preto, že ukazuje nadriadeného v situáciách, kedy čelí rovnakým problémom ako jeho podriadení. Teší nás, že môžeme ponúknuť nové zaujímavé príbehy zamestnancov a ich šéfov, ktorí tak majú aj ďalší spôsob, ako oceniť prácu radových členov svojho tímu,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Svetovú aj slovenskú ekonomiku v posledných rokoch bičujú dopady covidovej pandémie, ekonomickej krízy a vojny na Ukrajine. Čo v podnikaní platilo pred pár rokmi, je dnes celkom inak. Šéfovia sa preto rozhodli ísť v prestrojení medzi svojich zamestnancov, aby pochopili, ako im pomôcť. Po týždni odhalia svoju pravú identitu a zhodnotia, ako ďalej. V čom potrebujú zamestnanci väčšiu pozornosť? A aká je odpoveď na základnú otázku – ako vrátiť späť dobré časy?

Medzi firmy, ktorých vedenie sa novej série Utajeného šéfa zúčastňuje, patrí pivovar Plzeňský Prazdroj Slovensko, siete hobby marketov Kinekus a ázijských reštaurácií Edo-Kin, ale vôbec prvý raz aj veľký štátny kolos – nákladný železničný dopravca ZSSK Cargo.

„Väčšina šéfov bojovala so zvykom byť tým, kto určuje, čo sa bude diať. Počúvať pokyny, či už štábu alebo ľudí, ktorí ich mali zaúčať, bolo pre nich často náročné. Ale aj o tom tento formát je. Nebyť zrazu tým, kto má moc a šéfuje, ale podriadiť sa,“ konštatuje Dominika Jašková, kreatívna producentka a režisérka Utajeného šéfa. „Niekoľkokrát sa stalo, že šéfovia boli vyslovene dojatí, keď zistili, akí ľudia pre nich pracujú, aké majú životné príbehy a ako ťažkú prácu robia,“ prezradila.

Divákov aj tentoraz čakajú unikátne premeny, ktoré dokážu vytvoriť nielen novú vizáž, ale aj ovplyvniť charakter konkrétneho človeka. Okrem týchto jedinečných premien sa však môžu tešiť aj na silné a často dojemné osobné príbehy zamestnancov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tohto formátu. Rovnako tak k nemu patria štedré dary utajených šéfov, ktorým táto skúsenosť často dokáže otvoriť oči ohľadom fungovania ich vlastného podniku.

V prvej epizóde sa divákom v stredu 8. novembra o 20:30 hod. na TV Markíza predstaví Branislav Kubiš, obchodný riaditeľ pre podniky a reštaurácie v spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko, ktorá je najväčším slovenským producentom a predajcom piva. Ten pivom žije, no ako človeka z kancelárie ho prekvapilo, ako namáhavé je pivo vyrábať a servírovať zákazníkom. Popletené objednávky, ťažká práca v pivovare, stres z náročných zákazníkov či neuveriteľná drina pri rozvoze pivných sudov. S tým všetkým musel šéf zabojovať a nie vždy to dopadlo úspešne.

„Každá práca, ktorú som si vyskúšal, má svoje špecifiká. Či už je to fyzická práca pri skladaní sudov alebo v sladovni, pri bare je to zasa dosť o psychike. Treba byť v strehu, treba zvládať objednávky a, samozrejme, nemôžeme zabúdať na úsmev, pretože ten predáva,“ zhodnotil Branislav Kubiš. „Každú jednu pozíciu som si vyskúšal na celú dobu pracovnej zmeny a musím priznať, že som bol po týždni natáčania naozaj unavený. Bolo to mentálne aj fyzicky náročné. Musel som sa sústrediť na to, čo robím a zároveň aj na to, aby som sa nijako neprezradil,“ uzavrel.

Komentujte cez Facebook

Related posts