novinky 

TV Markíza rozširuje svoje portfólio o atraktívne podcasty, spustí ich v predvolebnom období

Prvou ponúkanou reláciou bude politicko-spoločenský podcast s názvom Cirkus Politikus, postupne pribudnú aj ďalšie Markíza podcasty zamerané na krimi, zdravie či ekonomiku.


Televízia Markíza prichádza s ďalšou zaujímavou novinkou. Svoju prítomnosť v online prostredí sa rozhodla posilniť o samostatnú sekciu podcastov, ktorá pod názvom Markíza podcasty vznikne už v piatok 18. augusta 2023 v rámci ponuky spravodajského portálu TVNOVINY.sk.

„Po úspechu podcastov k politickým diskusným reláciám Na telo a Na telo PLUS sme sa rozhodli naše portfólio rozšíriť o ďalšie atraktívne tituly s rôznym tematickým zameraním. V predvolebnom období je na to ideálny čas,“ vysvetlil Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky skupiny Markíza.

Prvou ponúkanou reláciou bude politicko-spoločenský podcast s názvom Cirkus Politikus, nové vydania budú vychádzať každý piatok okolo 18:00 hod. „Ako už aj názov hovorí, relácia bude odľahčená a dynamická. Naším cieľom je zaujať najmä mladých ľudí, ktorým aj takouto cestou chceme priblížiť politické dianie na Slovensku. V relácii nebude chýbať prehľad udalostí týždňa ani rozhovory so zaujímavými osobnosťami, ktoré politiku sledujú zblízka,“ priblížil vedúci  redaktor Markíza podcastov Martin Lachkovič.

V úlohe moderátora sa budú striedať traja skúsení novinári, ktorých diváci môžu poznať z televíznych obrazoviek – Gabriela Kajtárová, Martin Prôčka a Adel Ghannam.

„Videopodcasty môžu osloviť publikum, ktoré televízne spravodajstvo na dennej báze nesleduje. Chceme ich robiť s humorom, ale aj do hĺbky. V politike často zažívame množstvo bizarných situácií a dialógov, ktoré sa nám do krátkych spravodajských reportáží nezmestia alebo nehodia. Pre internetové publikum však môžu byť ideálne,“ povedala Gabriela Kajtárová

Pri príprave podcastov ich tvorcovia dbajú na to, aby všetky pripravované relácie mali okrem pútavého obsahu aj atraktívne video. Na svoje si tak prídu nielen poslucháči v bežných podcastových aplikáciách, ale aj čitatelia na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk či diváci na youtubovom kanáli a sociálnych sieťach TV Markíza.  

„V rámci Markíza podcastov chystáme širšie tematické portfólio a postupne pribudnú okrem tohto prvého politicko-spoločenského v blízkej dobe aj podcasty zamerané na krimi, zdravie či ekonomiku,“ prezradil šéfredaktor portálu TVNOVINY.sk Vladimír Mičuda.

Komentujte cez Facebook

Related posts