novinky 

Štvordielny dokumentárny seriál z produkcie HBO Documentary Films ALLEN VS. FARROW bude mať premiéru 22. februára na HBO GO

Dokument ALLEN vs. FARROW z produkcie spoločnosti HBO Documentary Films, ktorého autormi sú oceňovaní investigatívni filmári Kirby Dick, Amy Ziering a Amy Herd, sa ponára do osobných príbehov sprevádzajúcich jeden z najslávnejších a v bulvári najviac prepieraných škandálov Hollywoodu: obvinenia Woodyho Allena zo sexuálneho zneužívania vtedy sedemročnej dcéry jeho partnerky Mie Farrow – Dylan, následného súdneho sporu o opatrovníctvo, odhalenie Allenovho vzťahu so Soon-Yi (dcérou Mie Farrow) a kontroverzného vývoja v nasledujúcich rokoch. Dovtedy harmonické partnerstvo Farrow a Allena, ktorí boli známi pre svoj súlad na filmovom plátne i mimo kamery, sa v dôsledku verejného obvinenia zo zneužívania a následných vyostrených sporov nenávratne roztrieštilo a vzťahy rozrastajúcej sa rodiny boli pretrhané. Prvá časť dokumentárnej minisérie ALLEN vs. FARROW bude uvedená v PONDELOK 22. FEBRUÁRA. Zostávajúce časti budú potom k dispozícii každý ďalší pondelok na HBO GO.


V pútavom seriáli sa prelínajú poznatky novej investigatívnej práce, ktoré sú založené na starostlivom skladaní čriepkov z rodinných videí, súdnych dokumentov, policajných dôkazov, záberov odhaľujúcich nové skutočnosti a doteraz nezverejnených nahrávok – s jedinečnými podrobnými výpoveďami Mie, Dylan a Ronana Farrowových, rodinných priateľov Carly Simon, prokurátora Franka Macoa, ďalších príbuzných, vyšetrovateľov, znalcov a iných priamych svedkov, z ktorých mnohí o prípade hovoria verejne úplne prvýkrát. V seriáli dostávajú tiež priestor významné hlasy z oblasti kultúry, ktoré analyzujú dielo Woodyho Allena v širšom kontexte a skúmajú, ako odhaľovanie osobných životov umelcov verejnosti môže vyústiť v prehodnotenie ich doterajšej práce.
ALLEN vs. FARROW ponúka dôverný pohľad na očarujúce začiatky vzťahu Mie Farrow a Woodyho Allena, ktorí spolu za desať rokov natočili trinásť úspešných filmov a stali sa jedným z najvplyvnejších párov Hollywoodu. Zachytáva, ako si Allen vedie v úlohe otca ich spoločných potomkov i detí svojej partnerky z predchádzajúcich vzťahov. Svoju úlohu však zohrávajú aj tienisté stránky ich rodinného života, ktoré všetkým kariérnym aj osobným úspechom dávajú ponurý podtón.
ALLEN vs. FARROW sa zameriava na zdrvujúce účinky traumy v rodine a je dramatickým vyobrazením toho, akú nedôveru a odpor môže jediné obvinenie vyvolať.
Svojimi prelomovými filmami prispeli Kirby Dick a Amy Ziering k rozpútaniu celonárodnej diskusiea ďalekosiahlym zmenám v politike a výrazne ovplyvnili vývoj amerických inštitúcií a kultúry. Za svoje dielo získali uznanie a hlavné filmové a televízne ceny, medzi ktorými sú dve oscarové nominácie, cena Emmy ®, Peabody, cena Alfred I. duPont-Columbia University a Cena Georgea Polka. Ich posledný kritikou uznávaný dokumentárny film Zo záznamu (On The Record) je aktuálne možné vidieť na HBO GO.

Dokument uvádza HBO Documentary Films v spolupráci s Impact Partners, Chicago Media Project a Jane Doe Films Production. Réžia Kirby Dick a Amy Ziering, produkcia Amy Herda a Jamie Rogers; producenti Kirby Dick, Amy Ziering, Dan Cogan, Tara Lynda Guber, Artemis Rising Foundation, Maiken Baird, Ian Darling, Steve Cohen a Paula Froehle, The Lozen Foundation, Debbie L. McLeod, Jenny Raskin, Geralyn White Dreyfous, strih Mikaela Shwer a Parker Laramie, hudba Michael Abels. Za HBO: Senior Producer Sara Rodriguez a Executive Producers Lisa Heller a Nancy Abraham. 

Komentujte cez Facebook

Related posts