novinky 

Mysteriózna Vedma príde na Voyo 16. júna

Po úspešných štartoch minisérií Prípad Roubal, Iveta, Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja a ďalších, prichádza pod značkou Voyo Originál nový 5-dielny pôvodný seriál žánru fantasy s názvom Vedma. Voyo touto novinkou rozširuje skupinu exkluzívneho obsahu, ktorý môžu diváci nájsť jedine v ponuke streamovacej služby.

Za česko-slovenskou fantasy minisériou Vedma stoja úspešní slovenskí tvorcovia – producentka a scenáristka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner. Predplatiteľom v nej odhalia fungovanie paralelnej reality, v ktorej medzi sebou súperia bytosti temnoty a svetla. „Diváci a diváčky sa môžu tešiť na vôbec prvú minisériu žánru fantasy, ktorá vzniká v Česku a na Slovensku. Prinesie výnimočné lokácie prepojené s mýtickými legendami, a tiež známe slovenské a české herecké osobnosti,“ dodala Silvia Majeská,programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova. „Žáner fantasy v našich končinách nie je až taký častý, pretože je produkčne náročný a vyžaduje si vysoké náklady,“ zhodnotila Adriana Kronerová, producentka a scenáristka minisérie Vedma.

Príbeh série je dejovo zasadený do súčasnosti, no zároveň siaha až do obdobia rudolfínskej Prahy šestnásteho storočia. Filip, podobne ako mnoho ďalších alchymistov tej doby, experimentuje s elixírom večného života. Na rozdiel od ostatných sa mu – aj vďaka mýtickému Golemovi – podarí stať sa v podstate nesmrteľným. So svojimi potomkami Luciou a Tomom tak môžu preplávať stáročiami, živení iba zlom a negatívnou energiou. Aby sa zbavili stáročného prekliatia tejto závislosti, túžia po prechode do dimenzií, kde už nikdy nebudú potrebovať fyzické telo. Jediné, čo na to potrebujú, je dostať sa k prechodovému portálu. Ten je ale strážený Vedmou. Nastáva tak odveký súboj dobra so zlom, svetla s temnotou. V mysterióznej sérii sa predstavia aj známe slovenské herečky Antónia Lišková, Gabriela Marcinková,ktorá netradične stvárni zápornú postavu,či Vica Kerekes. Diváci sa môžu tešiť aj na herecké legendy ako Dagmar Havlová Veškrnová alebo Jaroslav Dušek a najvýraznejšie talenty mladej českej hereckej generácie. Reprezentujú ju Josef Trojan a Annet Charitonová (známa ako Annet X), pre ktorú ide o jej herecký debut

Komentujte cez Facebook

Related posts