novinky 

TV Markíza prichádza so svojou verziou hitu ČT Osada

Chatári sú oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií.

Slováci zvyknú cestovať na chaty, aby unikli každodennej rutine a boli v pohode. A budú v pohode, aj keby sa mali pozabíjať! Televízia Markíza už túto jeseň uvedie na obrazovky úplne nový 13-dielny rodinný seriál s názvom Chatári o výstrednej komunite úplne odlišných ľudí, ktorí majú spoločné len jedno – chalupa je ich koníčkom a dovolenkovým životným štýlom.

Diváci si budú môcť vychutnať komediálny pohľad na partiu svojských ľudí, ktorí majú svoje nádeje a sny, rôzne tajomstvá a snažia sa spoločne zvládnuť jeden cieľ, ktorý ich spája: zúfalo sa snažia cítiť dobre a relaxovať v prírode po náročnom pracovnom týždni. Sú rozhodnutí byť v pohode, aj keď sú vystresovaní ako čert, nahnevaní, deprimovaní alebo zranení.

Chatári sú oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií. Natáčaný je podľa úspešnej českej predlohy s názvom Osada z pera jedného z najúspešnejších tamojších scenáristov Petra Kolečka. Jeho slnkom zaliatou, až prázdninovou atmosférou pravidelne otriasajú konflikty, ktoré sú zdrojom situačného slovného humoru.

Keďže ide o adaptáciu českého seriálu, bolo najskôr nutné prispôsobiť ho slovenskej mentalite a lokálnym reáliám. „Tým, že som nikdy adaptáciu nerobil, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Celé to bolo o malých, ale čo najpresnejších zmenách. Slovenský humor a celkovo nátura sú trochu iné ako tie české, napriek tomu, že veľmi úzko koexistujeme. Najdôležitejšie pre mňa bolo, aby všetky okolnosti nášho príbehu boli slovenské,“ vysvetľuje Tomáš Jančo, kreatívny producent a scenárista nového seriálu Chatári.

V malej chatovej osade sa diváci zoznámia s rôznymi postavamiktoré spolu cez víkendy fungujú ako komunita s vlastnými pravidlami a zákonmi, s jedinečnou hierarchiou a mocenským reťazcom a s vlastnými skrytými tajomstvami. Kvôli predsudkom, láske či prijatiu ostatných musia zdolať množstvo prekážok.

Nepraktický ítečkár, ktorý sa nevie zaobísť bez internetu, nezávislá spisovateľka ľúbostných príbehov pre ženy; milionári, ktorí predstierajú, že sú chudobní; milovník života v divočine, ktorý je v skutočnosti pod papučou, či otec rodiny, ktorý sa rozhodol, že zmyslom jeho života je byť ortodoxným židom. Aj toto sú postavy, ktoré budú divákom robiť spoločnosť už túto jeseň.

Diváci sa môžu tešiť na špičkové herecké obsadenie, plné takých silných mien ako Diana MórováMaroš KramárVlado KobielskyIvan RomančíkZuzana Kubovčíková ŠebováHelena Krajčiová či Marián Miezga. Produkciu seriálu má pod palcom tvorca televíznych aj filmových diváckych hitov Peter Núñez.


SCENÁR: Tomáš Jančo
RÉŽIA: Zuzana MariankováOndrej Hraška
HRAJÚ: Diana MórováMária SchumerováMarko IgondaJana KovalčíkováBraňo MosnýBarbora ŠvidraňováZuzana Kubovčíková ŠebováVlado KobielskyHelena KrajčiováMaroš KramárMarta SládečkováSväťo MalachovskýIvan RomančíkMarián Miezga a ďalší

Komentujte cez Facebook

Related posts