novinky 

ROD DRAKA kraľuje na Slovensku a v Čechách najsledovanejším premiéram v histórii HBO a HBO Max

Pôvodná dráma HBO House of the Dragon (ROD DRAKA) debutovala na HBO Max na Slovensku a v Čechách s historicky najväčšou sledovanosťou pri všetkých nových seriáloch alebo filmoch uvádzaných na streamovacej platforme HBO.

Počas prvých 48 hodín po uvedení zaznamenala prvá časť seriálu ROD DRAKA najviac odsledovaných hodín zo všetkých nových titulov, vrátane filmu The Batman, ktorý mal na HBO Max premiéru tento rok na jar.

Tlačová hovorkyňa HBO Max, Pavla Brožková uviedla: „HBO Max patrí k najobľúbenejším streamovacím platformám na svete. ROD DRAKA je zďaleka najpopulárnejším štartom v histórii HBO a HBO Max na Slovensku a v Čechách – prekonáva všetky predchádzajúce rekordy pre novo uvádzaný titul. Sledovanosť prvej časti prekonala všetky očakávania.“

Prvá časť seriálu ROD DRAKA bola na HBO Max uvedená v 21 európskych krajinách v severských krajinách, Holandsku, strednej a východnej Európe a na Pyrenejskom polostrove v pondelok o 3 hodine ráno stredoeurópskeho času. Platforma zaznamenala nebývalý záujem už od skorých ranných hodín, ktorý vyvrcholil v pondelok večer.

V Spojených štátoch prilákala premiéra seriálu ROD DRAKA v nedeľu večer 10 miliónov divákov na lineárnych platformách a HBO Max a stala sa tak s najväčším počtom divákov pre akýkoľvek nový pôvodný seriál v histórii HBO úplným víťazom.

Desaťdielny seriál na motívy knihy Georgea R. Martina Oheň a krv, ktorý bude mať premiéru počas nadchádzajúcich 9 pondelkov, sa odohráva 200 rokov pred udalosťami seriálu Hra o tróny a rozpráva príbeh rodu Targaryenovcov. V dramatickom seriáli hrajú Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel a Rhys Ifans.

George R. R. Martin je spolutvorcom / producentom, Ryan Condal je spolutvorcom / spoluautorom seriálu / producentom / scenáristom a Miguel Sapochnik je spolutvorcom / producentom / režisérom. Producentmi sú Sara Hess, Jocelyn Diaz, Vince Gerardis a Ron Schmidt.

Komentujte cez Facebook

Related posts