novinky 

KOMEDIÁLNY SERIÁL JULIA Z ORIGINÁLNEJ PRODUKCIE HBO MAX SA DOČKÁ DRUHEJ SÉRIE

HBO Max oznámilo, že komediálny seriál JULIA bude pokračovať druhou sériou. Prvá séria seriálu, ktorá mala na HBO Max premiéru 31. marca, skončí už 5. mája.

Seriál JULIA je inšpirovaný neskutočnou životnou cestou Julie Child a jej nesmrteľnou televíznu show Francúzsky šéfkuchár, ktorá bola prvou modernou reláciou o varení svojho druhu. Seriál prostredníctvom jej života a jej jedinečného životného elánu skúma kľúčové obdobie amerických dejín – vzostup verejnoprávnej televízie ako novej spoločenskej inštitúcie, feminizmus a ženské hnutie, kult celebrity a kultúrny vývoj Ameriky. V jadre je portrétom láskyplného manželstva s meniacou sa dynamikou manželských úloh.

Herecké obsadenie prvej série: Sarah Lancashire ako Julia, David Hyde Pierce, Bebe Neuwirth, Brittany Bradford, Fran Kranz a Fiona Glascott. V seriáli sa objavia tiež hosťujúce hviezdy Isabella Rossellini, Judith Light, Robert Joy, Erin Neufer, Jefferson Mays, James Cromwell a Adriane Lenox.

Server TV Insider označil seriál za „dychberúci“, stanica NPR za „naprosto skvelý“ a „emocionálne naplňujúci“. Magazín Paste vyzdvihuje „transformatívne“ stvárnenie hlavnej postavy Sarou Lancashire a na portáli IndieWire oceňujú všetkých hercov za ich „životný herecký výkon“.

Producenti Chris Keyser a Daniel Goldfarb uviedli: „Julia Child má vo zvyku šíriť radosť všade okolo seba. V mnohokrát skľučujúcom svete je jej verva vítanou vzpruhou. Práca na tomto seriáli pre nás bola práve taká. Herci, vrátane Sarah a Davida, produkčný tím, scenáristi, režiséri aj strihači sa stali našimi priateľmi. Bola radosť s nimi spolupracovať. Ako by povedala Júlia: je to potrava pre dušu. Priazeň a starostlivosť, ktorú HBO Max nášmu programu venuje, je ohromujúca. Dali nám možnosť rozprávať príbeh skupiny pozoruhodných a vášnivých, aj keď trošku podivných ľudí, ktorí žijú svoj život naplno. A to, že v rozprávaní môžeme pokračovať aj v ďalšej sérii, nás teší zo všetkého najviac. Už teraz na tom usilovne pracujeme.“

Sarah Aubrey, vedúca pôvodného obsahu HBO Max, uviedla: „Sarah Lancashire nás svojim majstrovským výkonom uviedla do života priekopníčky Julie Child, ktorá okrem svojich mnohých iných úspechov vytýčila doteraz nepoznané možnosti verejnoprávnej televízie a do amerických obývacích izieb priniesla osvetu v podobe francúzskej kuchyne a kultúry. Sme veľmi vďační celému tvorivému tímu na čele s Chrisom Keyserom a Danielom Goldfarbom a talentovaným hercom, ktorí nás všetkých očarili svojou nesmiernou vrelosťou a šarmom. JULIA dokáže v súčasnej dobe pohladiť divákov po duši a my sa tešíme, že v druhej sérii ponúkne ešte viac.“

Na prvej sérii sa podieľali: produkčné spoločnosti Lionsgate a 3 Arts Entertainment. Producentmi sú showrunner seriálu Chris Keyser (Ľudská spoločnosť) a tvorca Daniel Goldfarb a tiež Erwin Stoff (Na hrane zajtrajška) zo spoločnosti 3 Arts Entertainment, Kimberly Carver, Charles McDougall a Erica Lipez. Konzultujúcim producentom Nadácie Julie Child pre gastronómiu a kulinárske umenie je Todd Schulkin.

Komentujte cez Facebook

Related posts