novinky 

Na Voyo vstupuje nový komediální seriál Národní házená

Voyo v pátek 25. března exkluzivně uvede první dvě epizody osmidílného komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Ten vznikl pod značkou Voyo Originál. Autorem scénáře podle námětu Daniela Strejce je Michal Suchánek, který se spolu s Vladimírem Skórkou ujal i režie. V hlavních rolích se objeví Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek a Jakub Špalek. 

Děj seriálu se odehrává v malém městečku, které kdysi bývalo baštou národní házené. Svérázná partička přátel při vzájemných setkáních vzpomíná na staré zlaté časy, kdy v této pozapomenuté sportovní disciplíně společně vyhráli mistrovský titul. Z letargie všedních dnů vytrhne partu kamarádů pozvánka na veteránské klubové mistrovství na Slovensku a s vidinou obnovy zašlé slávy se starý tým dává dohromady a začíná s tréninkem. „Seriál je o partě kamarádů, kteří mají své rodiny, své životy, své průšvihy, ale spojuje je láska ke sportu, který hrávali a měli pocit, že se kolem něj točí svět. Ve skutečnosti se kolem něj, možná kdysi, točilo jen jejich město,“ říká k seriálu představitel role Horsta Janatky, spolurežisér a autor scénáře Michal Suchánek.

„Seriál Národní házená je o skvělém scénáři Michala Suchánka. Při jeho čtení jsem zjistil, že Michal kromě těch Partiček, Tele Tele a dalších divočinek umí napsat i něco, co má v sobě takový krásný, jemný chlapský humor, a to mi na tom úplně učarovalo,“ říká režisér seriálu Vladimír Skórka, pro kterého je Národní házená po Lajně již druhým komediálním seriálem ze sportovního prostředí.

„V národní házené je pro mě nějakým způsobem vepsaná česká povaha, alespoň do jejích pravidel. Možná i proto jsem oslovil Michala Suchánka s nápadem realizovat seriál s tímto tématem. No a Michal dostal přihrávku přes půl hřiště, běžel doslova a do písmene sám na branku a dal ji. Krásnou,“ říká autor námětu a producent Daniel Strejc.  

„Když se Pučma, Horst, Vladěna, Hugo, Fery a Síra sejdou v šatně, máte pocit, že tam sedíte

s nimi, že je dobře znáte. Je to humor, který zaslechnete na každém malém městě, v každé sportovní šatně. Postavy k tomu, co dělají, nemotivuje zášť, ale láska – ke sportu, ke kamarádům. To mi na Národní házené přijde podstatné,“ říká k seriálovým postavám kreativní producentka TV Nova Lenka Szántó.

„Pučma. Podle mě chytrej kluk, kterej spoustu věcí v životě vzdal, ale zároveň mu to nijak nevadí. Je na světě rád, a proto je s ním dobře. Je to srdcař. Umí pomoct. Má rád chlast a svoje kámoše. Absolutně bez ambic, ale žije ‚teď a tady‘,“přibližuje svou seriálovou postavu jeden z představitelů hlavních rolí a čerstvý držitel Českého lva za hlavní roli ve filmu Zátopek, Václav Neužil, který tak v relativně krátké době musel absolvovat přerod z postavy veleúspěšného olympionika do role pobudy žijícího i po čtyřicítce se svou matkou. Dalšího člena seriálového týmu házenkářů popisuje Martin Pechlát:Hugo, je takový trochu bloumák, kterému dnešní svět utekl trochu rychle někam, kde tomu už moc nerozumí. Svět sociálních sítí a divnýho, moderního sportu, ‚florbalu‘ není pro něj“. Herec Jiří Langmajer ke své postavě říká: „Protože Síru hraju já, tak je to nepříjemný člověk. Je jediný z celé party looserů, kterej má prachy.“ Jakub Špalek, který se po čase vrací před televizní kameru ve výraznější roli, popisuje svou postavu Feriho takto: „Je to kdysi veselý chlapík, který dnes neví, co se sebou. Malé město, žádná práce, rodina bez dětí… Divákům by třeba mohl být sympatický tenhle ‚ztracený Eda‘. Já ho mám rád pro jeho bezelstnost a dětskou upřímnost.“ Házenkářský tým uzavírá Vladěna, kterého přibližuje jeho představitel Petr Vršek takto: „Naši partu mám strašně rád, protože jsou to moji jediní opravdoví kamarádi. Jako bek v TJ sokol Nejdku jsem platil a furt platím za slušnýho hráče, když mi teda někdo přihraje, a protože nejsem útočník, tak se s myšlenkou, že dám někdy gól, můžu rozloučit.“

V roli seriálové matky Václava Neužila se mohou předplatitelé Voyo těšit na Jitku Sedláčkovou. Obětavou a motivující manželku Martina Pechláta ztvárnila Veronika Žilková. Seriálovou manželku Jakuba Špalka, záletnickou kadeřnici Libunu, hraje Linda Rybová a odměřenou a jedovatou exmanželku Petra Vrška ztvárnila Jitka Schneiderová. V dalších rolích se představí Hana Igonda Ševčíková, Berenika Suchánková, Filip Kaňkovský, Sára Rychlíková, Marek Taclík a Luboš Veselý.

Předplatitelé Voyo mohou seriál Národní házená sledovat od pátku 25. 3. 2022, kdy budou uvedeny první dvě epizody osmidílného seriálu a každý následující pátek se mohou těšit vždy na dva nové díly. 

Komentujte cez Facebook

Related posts