novinky tipy 

5 seriálových sklamaní roka 2020

Človek má obmedzený čas na to, aby strávil hodiny sledovaním seriálu, po ktorom zostane taký ten divný pocit. Úplným hlúpostiam sa priemerne inteligentný človek (asi) dokáže vyhnúť, preto tento zoznam obsahuje aj veľmi sľubné tituly kvalitných tvorcov. Nevylučujem, že aj medzi čitateľmi tohto textu sa nájdu takí, ktorí budú považovať niektorý z nižšie uvedených za svoj seriál roka. Neberiem. Avšak za mňa práve týchto päť patrí medzi moje seriálové sklamania roka 2020.

Hollywood (Netflix)

Ryan Murphy je vďaka seriálom ako Glee alebo American Crime Story považovaný za jedného z najlepších televíznych producentov, ale keď je bez kontroly, ulieta. Najhoršie však je, keď ulieta s nadmernou finančnou podporou. Za mňa táto vízia Hollywoodu po druhej svetovej vojne je najväčším sklamaním tohto roka.

 Undoing (HBO)

Hovorí sa, že knižná predloha bola veľmi slabá a to, čo s ňou spravil producent David E. Kelley je vlastne úspech. Avšak po Big Little Liers sme čakali podobný silný seriál. Undoing sa de facto držal prvú polovicu, avšak extrémne slabý záver ho zabil. Nič na tom nezmenia ani mimoriadne výkony Nicole Kidman a Hugha Granta.

Tiger King (Netflix)

Vraj jeden z najúspešnejších dokumentárnych seriálov tohto roka. Avšak za jeho úspechom je skryté to, že mal premiéru v čase globálnych lockdownov a už samotný popis sľuboval sériu bizarností. Ako inak si možno vysvetliť záujem o príbeh excentrického homosexuálneho chovateľa tigrov s úchylkou pre strelné zbrane a jeho večnej Nemesis, ktorá ho za pokus o spáchanie vraždy poslala za mreže. Celý čas túžite kričať – (tigrí) kráľ je nahý. Ale aj keď by ste to zo seba dostali, všetci by vám prikývli a ďalej sa na tom panoptiku ďalej zabávali.

Lovercraft Country (HBO)

Priznávam, knižnú predlohu som nečítal, ale to asi na Slovensku len málokto. Rozbeh seriálu sľuboval (podobne ako pri Undoing) originálnu zábavu. Problémom však bolo, že kvalita jednotlivých epizód v závislosti od ich režiséra skákala hore a dole, no a k jasnému politickému posolstvu ukrytom za paranormálny príbeh, vás z úrovne seriálov ako Akty X či filmu Zelená kniha dostalo k Harry Potterovi. Samozrejme, nemám nič proti Potterovkám, čítal som ich ešte pred tým, ako ich sfilmovali. Avšak aj pri nich – na rozdiel od Lovercrafta – máte isté divácke očakávanie, ktoré sa tu (aspoň pre mňa) nenaplnilo.

Snowpiercer (Netflix)

Keď sa niekto pokúsi spracovať pôvodný filmový príbeh do rozmeru televízneho seriálu a vy znalí filmu poznáte súvislosti, je to veľká výzva. Preto iste je pozitívne, že „značku“ Snowpiercer buduje seriál na trochu inej linke a že to, čo bolo veľkým odhalením záveru filmu, sa dozvedá televízny divák už v polovici prvej série. Asi som mal mimoriadne vysoké očakávania pre obsadenie Jennifer Connelly a skvelý trailer, avšak, úprimne, čo povedať, ak ste od rovnakého kuchára už raz dostali skvelý steak a teraz vám namiesto toho naservíruje hot dog?

Komentujte cez Facebook

Related posts