novinky 

Už 10. mája príde film Bad Education z produkcie HBO

BAD EDUCATION (Zlá výchova) je film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Prináša príbeh Franka Tassonea (Hugh Jackman) a Pam Gluckin (Allison Janney), ktorí dovedú školu na Long Islande až na vrchol popularity, a to v rámci celej krajiny. Počet prihlásených závratne rastie, areál sa rozširuje o nové a nové nehnuteľnosti. Lenže náhle vyplávajú na povrch sprenevery, ktorých sa dvojica dopustila. Hrozí, že bude zničené všetko, čo bolo vybudované. Frank je nútený konať a všetko udržať v utajení – to sa týka všetkého, čo je nevyhnutné.
Oblastnému školskému správcovi na Long Islande – Frankovi Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho vernej obchodnej asistentke Pam Gluckinovej (oscarová Allison Janneyová) sú dávané zásluhy za to, že sa zasadili o nebývalý ohlas verejných škôl v tejto oblasti. Vždy dokonale upravený Frank je majstrom v šírení pozitívnych správ, či už pred publikom zloženým z vedúcich predstaviteľov miestneho spoločenstva, alebo pred znepokojenými študentmi a rodičmi vo svojej kancelárii. Frank skrátka budí dojem, že mu zdanlivo nemožno nič vytknúť. Kým sa odvážna reportérka školských novín (Geraldine Viswanathanová) nezačne prehrabávať finančnými výkazmi a odhaľovať spreneveru gigantických rozmerov. Frank sa však za žiadnu cenu nemieni vzdať a začne nevyberaným spôsobom zametať všetky stopy.
BAD EDUCATION režíroval Cory Finley. Scenár napísal Mike Makowsky. Je založený na článku z New York Magazine od Roberta Kolkera. Hrajú na Oscara nominovaný držiteľ Zlatého glóbusu a ceny Tony – Hugh Jackman a držiteľka Emmy, Oscara a Zlatého glóbusu – Allison Janney.

Komentujte cez Facebook

Related posts