ceny novinky 

Thriller #martyisdead zvítězil na festivalu Serial Killer, stal se nejlepším webseriálem

Druhý ročník mezinárodního soutěžního festivalu televizních a online seriálů Serial Killer zná své vítěze. Ti byli slavnostně vyhlášeni v sobotu 28. září v Brně. Nejlepším webseriálem střední a východní Evropy se stal #martyisdead. Thriller inspirovaný reálnými případy kyberšikany uspěl v konkurenci polského intimního dramatu Kontrola nebo finských Historek z koupelny. Online premiéra osmidílné novinky Mall.tv je plánována na 20. října v Česku i na Slovensku, kde v polovině září spustila internetová televize svou lokální verzi.    

Nový thriller #martyisdead, jehož první díl představili tvůrci na festivalu Serial Killer, vypovídá o tom, co vedlo dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty, k tomu, aby vzal do ruky mobil a natáčel se v situacích, ze kterých mrazí. Osm dvanáctiminutových epizod vzniklo v produkci společnosti Bionaut a ve spolupráci s projektem Bezpečně na netu, který se stal partnerem seriálu. Hlavní roli tragicky zesnulého Martyho ztvárnil Jakub Nemčok, jeho seriálovými rodiči se stali Petra Bučková a Jan Grundman a role spolužáků si zahráli Sára Korbelová a Matěj Havelka.

„Serial Killer je přehlídkou toho nejnovějšího ze současné evropské televizní tvorby a my jsme rádi, že jsme se s thrillerem #martyisdead stali nejen její součástí, ale že jsme zaujali diváky. Kyberšikana je totiž mimořádně aktuálním tématem a mimořádnou pozornost si zaslouží. Osobně bych si přál, aby zisk ocenění za nejlepší webseriál nebyl naší jedinou výhrou, ale aby jí byla i otevřená diskuze na tohle téma. Právě ta totiž může předejít dalším tragickým scénářům,“ uvedl Milan Kuchynka, producent hrané tvorby Mall.tv.

První díl oceněného thrilleru odvysílá Mall.tv v neděli 20. října, dalších sedm epizod bude následovat v týdenní periodicitě. Premiérové uvedení proběhne současně v obou zemích, ve kterých internetová televize působí, na Slovensku bude seriál k vidění v českém znění s titulky.

FOTO: Mall.tv

Komentujte cez Facebook

Related posts