Lobbista Tonda Blaník překračuje svým vánočním speciálem stávající hranice

Až dosud tahal Tonda Blaník za nitky tuzemské politiky podle příslovečného „rozděl a panuj“. Když jde ale o tak významné výročí, jakým je sto let Československa, zjihne vlastenecké srdce i bezskrupulóznímu majiteli stejnojmenné kanceláře. A co teprve sté Vánoce! Sváteční chvíle si žádají výjimečné činy. Takové, které přesáhnou svým rozměrem dosavadní poměry. Skutky, které v zájmu dobré věci spojí, co bylo rozděleno, a odhalí, co mělo zůstat utajeno. Kolegiální duo Knitlová a Havránek proto přináší exkluzivní dvacetiminutový záznam zachycující lobbistovy praktiky. Pod názvem „Tonda slaví 100″ ho neexkluzivně a zdarma nabídli k  užití českým televizím a mediálním domům.

Legendární lobbista Tonda Blaník se po neúspěšné kandidatuře na hlavu státu sice stáhl do ústraní, ale nevzdal se.  Po bezmála ročním transu, ve kterém si prožil celou historii Československa, mu po všem tom utrpení konečně došlo, jak z prezidentského úřadu odstranit svého pokořitele. A tento geniální plán si stejně jako jeho geniální strůjce zaslouží pozornost médií. „Dvojice epizod je naším dárkem republice k jejím stým Vánocům. A protože u dvoustého výročí státnosti už bohužel nebudeme, chtěli jsme to stávající oslavit v co nejširším kruhu Tondových přátel. Proto jsme epizody nabídli zdarma více televizím a mediálním domům,“ objasňuje tvůrčí záměr režisér Marek Najbrt.

Sto let zároveň není jediným jubileem, které Blaník slaví. V listopadu uplynulo pět let od doby, kdy začal bavit český internet. „Od pilotního dílu Sněhuláci uběhla dlouhá doba, na našem přístupu k seriálu se ale nic nezměnilo. Všichni tvůrci ho stále dělají s chutí a přesvědčením, že jeho existence má smysl. Pokud jde o budoucnost, tu plánujeme stejně živelnou jako minulost. Spontánní formát, u kterého nikdy nevíme, co budeme dělat zítra, natož za půl roku, nás mimořádně baví,“ říká Milan Kuchynka, producent společnosti Negativ, v jejíž produkci populární politická satira vzniká. Její pokračování tak bude dílem osudu a osobního nasazení, stejně jako aktuální zvláštní uvedení výročního speciálu Tonda slaví 100.

Komentujte cez Facebook

Related posts