novinky 

O mesiac príde nový seriál Geniálna priateľka od režiséra Mladého pápeža

Osemdielny seriál z produkcie HBO-RAI, GENIÁLNA PRIATEĽKA, bude mať premiéru v PONDELOK 19. NOVEMBRA (20:00), druhá časť bude uvedená hneď na druhý deň v UTOROK 20. NOVEMBRA (20:00), zvyšné časti pôjdu vždy v pondelok a utorok v rovnaký čas. Na HBO GO budú jednotlivé epizódy k dispozícii podľa rovnakej schémy.

Seriál, ktorý je natočený v taliančine, vznikol na základe bestselleru Eleny Ferrante. Keď bez stopy zmizne najdôležitejšia kamarátka jej života, Elena Greco, starnúca žena žijúca v dome zavalenej knihami, začne písať príbeh Lily. Rozpráva históriu ich priateľstva, ktoré začalo už v škole, a to v päťdesiatych rokoch. Nachádzame sa na začiatku príbehu, ktorý sa odohráva v nebezpečnom, ale fascinujúcom Neapole, a ktorý bude trvať viac ako šesťdesiat rokov. Príbeh postupne odkrýva tajomstvo Lily, Eleninej najlepšej priateľky a zároveň najhoršieho nepriateľa.
GENIÁLNA PRIATEĽKA je dramatickým seriálom z produkcie Wildside-Fandango. Natočený je v spolupráci HBO-RAI Fiction a TIMVISION a vychádza z rovnomenného bestselleru. Producentmi sú Lorenzo Miele a Mario Gianani pre Wildside a Domenico Procacci pre Fandango, v spolupráci s RAI Fiction, TIMVISION a HBO Entertainment, v koprodukcii s Umedia. Všetky časti režíroval Saverio Costanzo.
Na námete a scenári sa podieľali Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci a Saverio Costanzo.
Producentmi sú Paolo Sorrentino a Jennifer Schuur. Medzinárodným distribútorom je Fremantle v spolupráci s RAI Com.
Komentujte cez Facebook

Related posts