novinky 

Legendárny Cartoon Network môžete pustiť deťom v češtine aj angličtine

Jeden z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších detských televíznych kanálov Cartoon Network môžu vaše deti sledovať v angličtine a od minulého roka aj v češtine. Legendárna animovaná stanica je dostupná na Slovensku a v Česku vďaka spoločnosti IFC Media.

V ponuke Cartoon Network si nájdu obľúbené animované príbehy menšie deti ale aj tie dospievajúce. Prináša kultovky ako Dexter’s Laboratory či Scooby-Doo,  obľúbené sú aj programy Amazing World of Gumball, Dobrodružný čas, Clarence, The Powerpuff Girls, Ben 10 aTeen Titans Go! Z nových programov si svojho diváka našli Zataženo, občas trakaře, OK K.O.! a mnohé ďalšie.

Aj vďaka tomu je televízny kanál vynikajúcim pomocníkom pri výučbe angličtiny. Deti sa učia jazyk ľahšie ako dospelí, pri sledovaní animovaných hitov na Cartoon Network tak získavajú slovnú zásobu príjemnou nenútenou formu.

Od septembra minulého roka je k dispozícii česká jazyková stopa, v súčasnosti je program  už plne lokalizovaný, čiže 100% programu je aj v češtine.

„Sme radi, že máme pri Cartoon Network 100-percentnú českú stopu. Mnohí rodičia však vyhľadávajú vysielanie špeciálne v angličtine. Prieskumy dokazujú, že deti, ktoré sledujú rozprávky v origináli, sa oveľa ľahšie učia cudzí jazyk, ako keď ich sledujú s dabingom. Cartoon Network je tak skvelým pomocníkom pri výučbe,“ povedal Jozef Pipek výkonný riaditeľ spoločnosti IFC Media, ktorá Cartoon Network zastupuje na Slovensku a v Česku.Cartoon Network prináša širokú ponuku animovaných príbehov s jednoduchou slovnou zásobou, až po  bohatú konverzáciu, na ktorej sa zabavia neraz aj dospelí. Vysiela 24 hodín denne, 7 dní v týždni, prioritne pre detského diváka vo veku od 6 do 12 rokov. Stanica je dostupná v SD aj HD kvalite.

Cartoon Network je dostupný na Slovensku a v ČR prostredníctvom viacerých platforiem: Telekom (Magio), Skylink na Slovensku a v ČR, Digi Slovakia, freeSAT, UPC, DTH, Swan, Martico, Antik Telekom, Orange, Vares, Digi Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, O2 Czech Republic a ďalšie.

„Na jeseň chystáme špeciálnu ponuku – open window – čo znamená, že kanál bude dostupný pre všetkých zákazníkov nielen v špeciálnych balíčkoch,“ povedal výkonný riaditeľ IFC Media Jozef Pipek. Podrobnosti prinesie spoločnosť onedlho.

Foto: IFC

Komentujte cez Facebook

Related posts