novinky 

První seriál internetové televize MALL.TV bude mít premiéru ve Varech

O výhru nejprestižnějšího filmového ocenění ve střední a východní Evropě usiluje každoročně dvanáct snímků. Křišťálový glóbus ale může získat jen jeden. Před šesti lety se z něj radoval norský režisér Martin Lund. Letos figuruje v doprovodném programu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary další z jeho počinů, tentokrát seriálový. Internetová televize MALL.TV totiž natáčí českou adaptaci jeho norského sitcomu Match a premiérová projekce úvodní epizody proběhne právě v rámci 53. ročníku. Stane se tak v neděli 1. července ve 13:30.

Desetidílný sitcom Hra o tom, že život je pouhou hrou, vzniká v režii Jana Prušinovského. Pro tvůrce šesti Českými lvy oceněného dramatu Kobry a užovky je zpracování licenčního formátu novou profesní zkušeností v jeho filmografii. „Série je konstruovaná notně situačně a ty situace jsou velmi univerzální, od originálu se proto odchyluji minimálně. Samozřejmě hodně si hrajeme s dialogy, ty jsou jiné, tam je asi nejvíc mé práce a práce scenáristů. Necítím se tím nijak limitován, naopak, je to poprvé, co něco takového dělám, a jsem rád, že si to můžu vyzkoušet,“ říká.

Věrný severské verzi zůstal i při obsazování ústředního komentátorského tandemu, který ztvárňují Michal Suchánek a Petr Marek. „Nechal jsem se inspirovat zahraniční předlohou, v níž hrají dva moderátoři z Norska, kteří jsou ve své zemi oblíbenými komiky. Mým záměrem bylo vytvořit novou komickou dvojici, která bude působit svěže a neokoukaně. Michala Suchánka jsem poznal při natáčení seriálu Trpaslík, během kterého se projevoval nejen jeho autorský, ale také široký herecký potenciál, který může být pro mnohé překvapivým. S Petrem Markem se znám dlouho a obsadit jsem ho chtěl mnohokrát, ale nikdy to nevyšlo. Oba k sobě ladí velmi dobře fyzicky, ale víc než vizuální souhra mě baví představa střetu jejich odlišných poetik, která se projevila už první natáčecí den,“ pochvaluje si herecký soulad dua režisér.

Ten dal průchod své tvůrčí invenci nejen při překladu replik, ale také při výběru hlavního hrdiny, jehož životní trefy a přešlapy právě Suchánek s Markem zasvěceně komentují. Štěpán, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot, ztvární Václav Marhold. „Vaška jsem si všiml v divadle. Není jednoduché najít mladého herce, který má vlastní tvář a on ji má. Je trochu odlišná od té, kterou ukazuje původní norský protagonista, ale přijde mi zajímavá a věřím, že bude diváky bavit,“ netají se Prušinovský. Seriálovou partnerkou bude Marholdovi neméně osobitá Jenovéfa Boková.

Šanci skórovat u diváků bude mít sitcom Hra poprvé během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, v rámci jehož doprovodného programu bude v neděli 1. července ve 13:30 oficiálně uveden jeho první díl. Další ukázky z produkce připravované internetové televize MALL.TV budou k vidění v průběhu 53. ročníku ve festivalovém MALL.cz Parku ve Smetanových sadech.

Komentujte cez Facebook

Related posts