novinky 

Východniarska princezná z Trebišova je späť!

Po mimoriadnej prvej sérii seriálu Iveta prichádza jej pokračovanie. A diváci sa opäť majú na čo tešiť! Vitajte späť vo svete, kde humor nemá hranice a každý deň je novým šialeným dobrodružstvom. Kráska z Trebišova sa vracia na obrazovky televízie JOJ už túto nedeľu!

Fenomén Iveta vyvolal na Slovensku ošiaľ a zapísal sa do histórie najúspešnejších seriálov televízie. Seriál z prostredia východného Slovenska s Rómkou v hlavnej úlohe otvoril niekoľko tabuizovaných tém a stal sa najviac diskutovaným seriálom minulého roka. Nie je teda prekvapením, že televízia neváhala a pustila sa do jeho pokračovania. Základňa tvorcov sa nezmenila. O scenár sa postaral Petr Kolečko a režisér Jan Hřebejk seriálu dodá opäť punc filmového spracovania. Divácku atraktivitu prinesie určite fakt, že sa hlavná predstaviteľka opäť vracia do Trebišova. „Ak sa Iveta divákom páčila, tak práve pre východniarstvo. Potrebovali sme ju znovu zraziť na zem. Kto mal rád humor z jednotky, bude ho mať aj teraz. Okrem toho bude pokračovanie o čosi silnejšia káva, ako bola jednotka,“ prezradil o seriáli režisér Jan Hřebejk. „Snažili sme sa priniesť nový pohľad do pokračovania a posunúť ho.

Myslím, že sme našli spôsob, aby sme neopakovali veci z prvej série a aby sme priniesli divákovi nový typ zábavy či v postave Ivety alebo aj v postavách Števa, Diany a iných milých mikropostáv,“ doplnil autor scenára Petr Kolečko.

Čaro nových postáv

Magnetom pre diváka okrem východniarstva môžu byť aj nové postavy. V pokračovaní si zahrá skvelá herečka Jana Oľhová aj čerstvý držiteľ Českého leva Marsell Bendig. Diváci sa tiež môžu tešiť na hlavnú predstaviteľku Ivety Alžbetu Ferencovú, či hercov Zuzanu Mauréry, Michala Kinika, Jevgenija Libezňuka, Mariána Baloga, Natáliu Germani, Daniela Fischera, Milana Šteindlera alebo JiříhoHavelku. Dej sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti. Druhá séria má veľký potenciál stať sa opäť diváckou voľbou číslo jedna.

Boduje na festivaloch

Diváci pokračovanie posúdia už túto nedeľu. Kvalitu a príťažlivosť prvej série však už posúdili aj mnohí svetoví odborníci. Okrem toho, že sa stal divácky známym na Slovensku a v Čechách, srdcia poroty si získal aj v Škandinávii, či na Blízkom východe. Seriál Iveta za posledné týždne dostal ocenenia v kategórii Najlepší televízny seriál na Lulea International Film Festivale, City Film Festivale Stockholm či Budapest Movie Award. Okrem toho mal nomináciu na prestížnom Dubai Film Festivale, ktorý navštevujú aj svetové hviezdy. Určite si nenechajte ujsť pokračovanie tohto mimoriadne úspešného seriálového počinu.

Komentujte cez Facebook

Related posts