novinky 

Po Zátopkovi přichází na Voyo další životopisné sportovní drama Poslední závod

Tragický příběh krutého souběhu okolností i velké obětavosti, hrdinství a přátelství, který byl impulsem ke vzniku organizované horské služby. Voyo uvede životopisné sportovní drama Poslední závod s Kryštofem Hádkem, Markem Adamczykem a Vladimírem Pokorným. Film přibližuje autentické události lyžařského závodu, při kterém v extrémních podmínkách na hřebenech Krkonoš v roce 1913 zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Na Voyo snímek vstupuje v sobotu 24. září.

Film režiséra Tomáše Hodana přibližuje tehdejší události z mrazivých hřebenů Krkonoš tak,       jak se skutečně staly. Zároveň vyzdvihuje zapomenutou a důležitou postavu Emericha Ratha (Marek Adamczyk), který se jako jediný Němec v té době zúčastňoval českých lyžařských závodů. Ostatní Němci žijící na české straně Krkonoš lyžařská klání z národnostních důvodů bojkotovali. Bohumil Hanč (Kryštof Hádek), nejslavnější český lyžař své doby, vyhrával závody doma i v zahraničí a s Rathem se dobře znal. Oba se onoho Velikonočního pondělí 24. března 1913 setkali na startu osudného závodu, který se pořadatelé vůbec poprvé rozhodli uspořádat jako rychlostní, s jezdci startujícími v časových rozestupech. Nebývale vysoká teplota vzduchu při startu vedla účastníky k tomu, že na trať vyrazili jen v krátkých rukávech. Po prvním kole se počasí na hřebenech ale prudce zhoršilo, závodníky zastihla sněhová vánice a postupně všichni ze závodu odstoupili. Hanč se ale odmítl vzdát a závod o první místo se tak změnil v boj o holý život.

Film Poslední závod se natáčel v Krkonoších na autentických místech, kde se před téměř 110 lety tragický příběh odehrál. Kvůli náročným podmínkám během natáčení museli herci podstoupit speciální otužovací kurz, aby zvládli extrémní horské podmínky. Kromě ústřední herecké trojice se ve snímku představí Judit Bárdos, Oldřich Kaiser, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl, Jan Nedbal, Cyril Dobrý, Jan Hofman, Gabriela Pyšná, Zbyšek Humpolec a Simon Kirschner a v epizodní roli se ve filmu objeví také snowboardistka Eva Samková.

Životopisné sportovní drama Poslední závod vstupuje na Voyo v sobotu 24.září 2022.

Komentujte cez Facebook

Related posts