novinky rebríčky 

YouTube Rewind CZ: Letos poprvé kralují nejúspěšnějším hudebním videím na YouTube čeští interpreti. Překonali i Billie Eilish

Šest z deseti nejúspěšnějších hudebních videí roku 2019 pochází z české produkce. Tak vypadá letošní žebříček YouTube Rewind v České republice. Kraluje mu Karel Gott a jeho společná píseň s dcerou Charlottou Ellou – Srdce nehasnou. Fakt, že tato píseň během několika měsíců nasbírala více než 29 milionů zhlédnutí, je na české poměry výjimečný. Do první desítky se probojovala také například Berenika Kohoutová nebo rapper Viktor Sheen. Čeští interpreti tak za sebou nechali i notoricky známé globální hvězdy jako Billie Eilish nebo Calvina Harrise.

Říká se, že Česko je národ muzikantů, a to potvrzují i letošní žebříčky YouTube. S blížícím se koncem roku vyhlašuje YouTube globální i místní žebříčky nejúspěšnějších videí za poslední rok pod názvem YouTube Rewind. A právě jeho hudební části u nás letos kralovala videa z české produkce, která obsadila všech prvních pět příček žebříčku. Jedná se tak o historický úspěch české hudební scény na YouTube.

O první příčky se dělili stálice i nováčci

Žebříčku s velkým náskokem vévodí klip k písni Srdce nehasnou, již jen pár měsíců před svým skonem nahrál zpěvák Karel Gott se svou dcerou Charlottou Ellou a kterou pro dvojici napsal zpěvák Richard Krajčo. Video do dnešního dne nasbíralo více než 29 milionů zhlédnutí. Je tak vysoce pravděpodobné, že se toto video zařadí mezi nejrychleji rostoucí česká videa posledních let.

Druhé místo pak patří českému rapperovi kazašského původu Viktoru Sheenovi, který si ve spojení s trojicí mladých rapperů Calin, Hasan a Nik Tendo, získal publikum songem Až na měsíc. V první pětici se dále objevila kapela Mirai s videem k písni ØTCHI. Skupina se v žebříčku už jednou umístila; v roce 2017 s písní Když nemůžeš, tak přidej skončila na osmé příčce. Velký úspěch ale letos zaznamenal i nováček hudební scény, herečka Berenika Kohoutová, s párty klipem k písni Dělám stojky.

První pětici pak uzavírá stálice české hudební scény Ewa Farna s písní Ta o nás, kterou nahrála spolu se svým manželem, kytaristou Martinem Chobotem. Osobní výpověď, která původně vznikla jako soukromý počin pouze pro hosty jejich svatby, ale kterou se dvojice nakonec rozhodla zveřejnit na YouTube spolu se sestřihem záběrů z dosavadního života obou protagonistů, nasbírala téměř 10 milionů zhlédnutí.

Z každoročních žebříčků YouTube Rewind je patrné, jak se proměňují preference českých uživatelů YouTube. Dlouhodobě pozorujeme, že Češi čím dál častěji vyhledávají místní produkci a hudbu v mateřském jazyce. V letošním roce se tento trend projevil naplno, když interpreti jako Viktor Sheen či Berenika Kohoutová porazili ve sledovanosti i největší globální hvězdy, jako jsou Billie Eilish nebo Calvin Harris,“ říká Pavla Grigarová, marketingová manažerka YouTube pro střední a východní Evropu.

10 nejúspěšnějších hudebních videí na YouTube v České republice

  1. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou
  2. Viktor Sheen x Calin x Hasan x Nik Tendo – Až na měsíc (prod. ivanoff)
  3. Mirai – ØTCHI
  4. Berenika Kohoutová – Dělám stojky
  5. Ewa Farna – Ta o nás
  6. Billie Eilish – bad guy
  7. Renne Dang – Kytky z pumpy (prod. Ceha)
  8. Calvin Harris, Rag’n’Bone Man – Giant
  9. Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita
  10. Imagine Dragons – Bad Liar
Komentujte cez Facebook

Related posts