novinky 

HBO Europe predstavuje medzinárodné obsadenie špionážnej drámy Bez vedomia

Hattie Morahan (Kráska a zviera) a David Nykl (Hviezdna brána) sa postavia po boku Tatiany Pauhofovej (Horiaci ker) v minisérii Bez vedomia, špionážnej dráme, ktorá sa odohráva v 80. rokoch v Prahe. Šesťdielna séria sa tu práve natáča v produkcii HBO Europe, niektoré scény budú následne točené v Londýne.

Bez vedomia je televíznym scenáristickým debutom Ondreja Gabriela, ako režisér sa vracia Ivan Zachariáš, ktorý pre HBO Europe nakrútil spoločne s Alicou Nellis Pustinu. Na seriáli sa ako odborný poradca podieľal tiež spolupracovník CIA a svetovo uznávaný expert na špionážnu techniku ​​H. K. Melton.

Jeseň 1989. Sovietske impérium vo východnej Európe sa otriasa v základoch. Vo vzduchu visí zmena. Nevie sa však, kedy príde a akú podobu bude mať. Profesionálna huslistka Mária a jej politicky aktívny manžel Viktor sa po dvanástich rokoch londýnskeho exilu vracajú do Prahy. Rodinná návšteva sa však čoskoro mení v drámu. Mária skončí v nemocnici a keď sa preberie z bezvedomia, jej manžel je preč a nikto nevie, kam zmizol.

Bez vedomia sa odohráva v predvečer a počas búrlivých politických zmien v Československu, a preto je jeho premiéra symbolicky stanovená na koniec roka 2019, kedy budú prebiehať oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie.

Antony Root, Executive Vice President of Original Programming and Production HBO Europe, hovorí: „Máme obrovskú radosť, že pred i za kamerou sa zišiel tak vynikajúci tím, vďaka ktorému ožíva medzinárodná špionážna dráma. Ondrejov scenár reflektujúci zlomový moment v histórii strednej Európy získal v dnešnej výbušnej globálnej politickej klíme ďalší rozmer. Ivan dáva tomuto príbehu a dobe v ňom zobrazenej i jeho postavám svoj originálny režijný štýl a tiež úplnou autenticitu.“

Tereza Polachová, kreatívna producentka HBO Europe, dodáva: „Aj keď sa príbeh odohráva v 80. rokoch, je absolútne aktuálny, a to aj pre našu polarizovanú spoločnosť. Je rozprávaný z Máriinho uhla pohľadu, čím typicky mužský žáner získava ďalší rozmer. Tým, že je špionážny príbeh netradične vyrozprávaný očami napohľad priemernej ženy, vzniká fascinujúca, pôsobivá a príťažlivá dráma, ktoré baví nielen nás, ale pevne dúfame, že zaujme aj čo najširšie publikum.”

Komentujte cez Facebook

Related posts