novinky 

Jim Carrey sa opäť stretáva s režisérom Michelom Gondrym

Jim Carrey, držiteľ Zlatého glóbusu, žiari v novom komediálnom seriáli Kidding (K smiechu) z produkcie Showtime, ktorý bude mať na HBO GO premiéru 10. septembra. Pre Jima Carreyho sa jedná o prvú seriálovú úlohu po viac ako dvadsiatich rokoch. Vďaka nej sa opäť stretáva s oscarovým režisérom Michelom Gondrym (Večný svit nepoškvrnenej mysle).

K smiechu rozpráva príbeh o Jeffovi alebo pánovi Picklesovi (Carrey), ikone detských televíznych relácií, ktorý bol vo svojej dobe pre veľa mladých Američanov a ich rodičov, ktorí s ním vyrástli, stelesnením láskavosti a múdrosti. Lenže všetko má svoj koniec a Jeffovi začnú ubúdať fanúšikovia. On nie je schopný vymyslieť žiadnu ďalšiu rozprávku, príbeh alebo bábku, ktorá by publikum zaujala a pomohla mu krízu prekonať.
Výsledok: Láskavý muž v krutom svete čelí strate svojej príčetnosti. Vtipné i dojemné zároveň.
V seriáli ďalej hrajú na Oscara, Emmy i Zlatý glóbus nominovaný Frank Langella (Duel Frost / Nixon), na Oscara, Emmy i Zlatý glóbus nominovaná Catherine Keener (seriál HBO Nájdite mi hrdinu, Uteč) a Judy Greer (Married).

Jeff odmieta byť naďalej súčasťou mašinérie, ktorá sa volá Mr. Pickles ‚Puppet Time, a nechce čeliť tlaku, ktorý naň vyvíja výkonný producent Seb (Langella). Ten má obavu o Jeffov psychický stav, ktorý by mohol ohroziť ďalšiu existenciu impéria, ktoré sa im spoločne podarilo vybudovať. Preto začína vymýšľať inú šou, v ktorej Jeff už nefiguruje. Hlavné dizajnérka bábok Deidre (Keener) sa zase stretáva s osobnými a profesijnými problémami. Judy Greer hrá Jeffovu odcudzenú manželku a Cole Allen sa predstaví ako ich syn. V seriáli sa tiež objaví Justin Kirk (Tráva) a Ginger Gonzaga (K smrti trápny).
Producentom je Daveom Holstein (Tráva, Vychovávať Hope), ktorý napísal úvodnú časť a je zároveň aj jeho showrunnerom. Seriál produkoval aj Michel Gondry, ktorý režíroval aj niekoľko častí, a to vrátane prvej. Ďalšími producentmi sú Jim Carrey, Michael Aguilar (K smrti trápny), Robert Benabib (Tráva), Raff Adlane (Zelený sršeň), na Emmy nominovaný Jason Bateman (Arrested Development) a Jim Garavente (Sprostosti).
Kidding (K smiechu) má na HBO GO premiéru 10. septembra (10 častí po 30 minútach).
Komentujte cez Facebook

Related posts