novinky 

Nové netradičné rozprávky na Stream.cz

Stream.cz, ktorý už dnes má v ponuke legálne niekoľko rozprávkových sérií ako Krteček, Pat a Mat alebo Jen Počkej (niektoré len pre český trh) uviedol dve nové animované seriály – Živě z mechu a Příběhy z lednice – Špekáček a Feferonka, na ktorom sa podieľal aj scenárista úspešnej Kancelárie Blaník Pozitívom je, že obe sú dostupné tak pre Českú republiku ako aj Slovensko, v počítačoch, mobilnom zariadení alebo samotnom televízore.

Toto hovorí o seriáloch samotný Stream.cz:

V hlubokém lese, ve vykotlaném pařezu bydlí Bertík a Josefka. Jsou to trnci, kteří se ve svém mechovišti starají o lesní podrost. A nejen o něj, tu a tam je potrápí i obyčejné ranní vstávání, strach z neznámého nebo vzájemné pošťuchování. Nebýt jejich kamarádky Rusalky, zkušené moderátorky lesního rádia, nikdo by se nic nedozvěděl. Její zpravodajské rubrice Živě z mechu ale neunikne ani výtrus, o zábavu je proto postaráno. A to hned v šesti krátkých vyprávěních vytvořených technikou klasické animace ve spojení s digitální postprodukcí, která volně navazují na loutkový film Až po uši v mechu.

Odkazu tradičních českých večerníků zůstává věrná i druhá z novinek, Příběhy z lednice – Špekáček & Feferonka. Jak už samotný název napovídá, odehrávají se v místě, kde se ještě žádná pohádka neodehrávala – v útrobách chladicího spotřebiče. Neobvyklému prostředí odpovídají i věci, které se v něm dějí. Jsou nejdivnější! Buřtík Špekáček a paprička Feferonka třeba učí Tatarku česky, Ementál je „bílej jak sejra“ a Smaženka se octne v kopru. Deset epizod napsal scenárista a jeden z tvůrců kultovní Kanceláře Blaník Robert Geisler, prostřednictvím papírkové animace rozhýbal londýnský rodák Michael Carrington a namluvil herec a dabér Jan Maxián, kterého znají malí i velcí fanoušci animovaných filmů jako Spongeboba, lemura Morta z Madagaskaru nebo vačičáka Eddieho z Doby ledové.

 

Komentujte cez Facebook

Related posts

Leave a Comment